Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 16.05.2012 15:28
Capcom przedstawia EX Troopers
491V

Capcom przedstawia EX Troopers

Z góry możemy Was zapewnić, że zapowiedziane na 3DS-a i PS3 EX Troopers wydaje się tak niecodzienne, jak dobór platform na jakich się pojawi.

xxxxx

EX Troopers to chyba shooter (dokładniej "action shooting") przy którym jako producent czuwa Shintaro Kojima, twórca serii Monster Hunter. Gra opisywana jest jako "Rival Schools w klimatach sci-fi" i, co szczególnie ciekawe, ma w jakiś sposób dzielić uniwersum z Lost Planet. Narracja między misjami/poziomami będzie z kolei wykonana w komiksowej konwencji znanej choćby z Gravity Rush czy MGS Peace Walker.

 

Kojima w przeprowadzonym na tę okazję wywiadzie twierdzi, że EX Troopers jest jak zapoznanie się z gatunkiem "action shooting". Mówi, że choć gra dzieli uniwersum z Lost Planet nie musimy znać tej serii żeby czerpać radochę z grania. Fabuła -- w skrócie -- opowiada o tym, że wcielając się w skórę głównego bohatera przybywamy do Akademii aby być najlepszymi za wszelką cenę. Cel uświęca środki, uważa Kojima, ale nie wiadomo czy przekłada się to także na gameplay.

 

EX Troopers jest obecnie ukończone w 60%. Przy okazji poinformowano, że muzyczny motyw przewodni zaśpiewa May'n.

 

Tagi: 3ds Capcom PLAYSTATION 3