Punk Wars to nowa strategia 4X. Jujubee chce czerpać z tradycji turowych gier

News
709V
Punk Wars to nowa strategia 4X. Jujubee chce czerpać z tradycji turowych gier
Wojciech Gruszczyk | 02.04.2021, 21:26

Katowickie Jujubee będzie wydawcą nowej strategii 4X, która powinna zainteresować szczególnie fanów produkcji osadzonych w postapokaliptycznych światach. Poznajcie szczegóły i sprawdźcie screeny z Punk Wars.

Punk Wars to produkcja założonego w październiku Strategy Forge S.A. Jest to zespół wchodzący w w skład grupy kapitałowej Jujubee S.A. – zadaniem młodego studia jest tworzenie wysokiej jakości gier strategicznych. Pierwszą grą rozwijaną przez deweloperów jest właśnie Punk Wars.

W pozycji trafimy do postapokaliptycznego świata, w którym cywilizacja została zniszczona i na gruzach starego porządku powstaje nowy. Teraz planeta została zdominowana przez cztery, bardzo różniące się od siebie siły, które specjalizują się w innych dziedzinach przemysłu, a jednocześnie reprezentują inne podejścia do polityki i filozofii.

„I tak steampunk, atompunk, dieselpunk i steelpunk zaczęły ścierać się ze sobą w walce o dominację na gruzach niegdyś potężnej metropolii”.

Gracze przejmą rolę lidera mesjanistycznego steampunka, mrocznego dieselpunka, militarystycznego steelpunka lub technokratycznego atompunka, a podczas rozgrywki naszym zadaniem będzie odbudować cywilizację. Wyzwanie nie będzie łatwe, ponieważ śmiałkowie zmierzą się z ograniczonymi surowcami oraz wieloma niebezpieczeństwami.

„W drodze do wygranej będziesz musiał przemierzyć ruiny upadłej cywilizacji, na których ilość zasobów jest znikoma, w przeciwieństwie do licznych niebezpieczeństw; rozwinąć infrastrukturę i technologię swojego miasta tak, by funkcjonowało niczym jeden organizm; stworzyć zwycięską strategię i opracować styl gry dla każdej z frakcji, wykorzystując jej unikalny zestaw umiejętności i jednostek. Stwórz nowy idealny ład, który będzie drogowskazem dla przyszłych pokoleń”.

Jujubee w tym wypadku zostało wydawcą, ale przynajmniej aktualnie katowicka firma nie przedstawia szczegółów dotyczących premiery – wiemy tylko, że gra będzie dostępna w 2021 roku. Punk Wars znajdziecie już na Steamie – zainteresowani mogą wrzucić pozycję na listę życzeń.

Punk Wars screeny - 1

Punk Wars screeny - 2

Punk Wars screeny - 3

Punk Wars screeny - 4

Punk Wars screeny - 5

Źródło: Informacja prasowa: Jujubee

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych