Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2021 19:53
Outriders
1939V

Outriders zanotowało wielki sukces na Steam. Gra zmiażdżyła rezultat Marvel's Avengers

Z przyjemnością obserwuję, jak liczba graczy zalogowanych na serwerach Outriders wciąż rośnie. Na samym Steam już ponad 100 000 zainteresowanych poznaje nową produkcję People Can Fly. Polacy zanotowali wyśmienity sukces.

Wprowadzenie na rynek nowego IP nie jest łatwe. People Can Fly zdecydowało się na bardzo bezpośredni kontakt ze społecznością i zaprezentowało duże demo – otwarte podejście najwidoczniej przyniosło oczekiwany sukces, ponieważ Outriders to największa premiera Square Enix na PC.

Wydawca może z dumą patrzeć na rezultat osiągnięty przez polskie studio – już teraz ponad 103 tysięcy graczy sprawdza Outriders na PC (Steam), a możemy podejrzewać, że wynik ten jest równie wysoki na innych platformach. Jak wiadomo tytuł People Can Fly jest dostępny w abonamencie Xbox Game Pass (Xbox Series X|S i Xbox One), co na pewno pozytywnie wpływa na liczbę zainteresowanych.

Dla porównania – Square Enix w zeszłym miesiącu wprowadziło na rynek Marvel's Avengers, które choć rozwija wyjątkowo duże IP i zadebiutowało po wielkim sukcesie Marvel Cinematic Universe, to jednak nie sprostało wielkim oczekiwaniom. Według aktualnych danych – w pozycji Crystal Dynamics znajduje się teraz na Steam 1429 graczy, a w szczytowym momencie tytuł zgromadził zaledwie 31 165 zainteresowanych.

Nie bez powodu People Can Fly właśnie potwierdziło, że ma drobne problemy z serwerami, ale jest to sytuacja dość powszechna w sytuacji tak wielkich premier.

Outriders sukces

Źródło: Steam

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix