Super Mario 3D All-Stars odchodzi na emeryturę. Gra znika ze sprzedaży, a gracze krytykują decyzję Nintendo

News
2023V
Super Mario 3D All-Stars odchodzi na emeryturę. Gra znika ze sprzedaży, a gracze krytykują decyzję Nintendo
Wojciech Gruszczyk | 31.03.2021, 18:43

Nintendo za kilka godzin usunie ze swojego cyfrowego sklepu Super Mario 3D All-Stars, wyłączy serwery Super Mario Bros. 35 oraz zrezygnuje ze sprzedaży klasycznego Fire Emblem. Firma nie reaguje na wiadomości społeczności i już wkrótce wspomniane gry będą niedostępne do kupienia.

We wrześniu ubiegłego roku Nintendo rozpoczęło świętowanie 35-lecia marki Super Mario. Firma zapowiedziała szereg gier, wśród których znajdowała się kolekcja Super Mario 3D All-Stars oraz sieciowy Super Mario Bros. 35.

Japoński producent potwierdził, że zamierza usunąć Super Mario 3D All-Stars ze sprzedaży 1 kwietnia 2021 roku i choć wielu graczy sądziło, że jest to błąd w tłumaczeniu, to jednak faktycznie – tytuł będzie dostępny w eShopie tylko przez jeszcze kilka godzin. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Super Mario Bros. 35 – choć tutaj wystarczy wyłączyć serwery, by zainteresowani nie mogli cieszyć się tytułem.

Gracze od samego rana próbują przekonać Nintendo, by korporacja zmieniła zdanie, ale najwidoczniej firma ma swój nietypowy plan i chce sprawić, by w przyszłości pudełkowe wydania Super Mario 3D All-Stars trafiały na aukcje w bardzo wysokich cenach. Takie sytuacje pewnie nie wydarzą się za kilka dni, ale gdy wrzucona na rynek partia pudełek zostanie wyprzedana – będziemy świadkami ciekawych ofert.

W konsekwencji fani prezentują „śmierć Mario”, czyli publikują najróżniejsze memy, które mają podkreślić, że decyzja Nintendo jest po prostu zła. Warto dodać, że z cyfrowej dystrybucji zniknie dzisiaj również Fire Emblem.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/final-reminder-mario-and-fire-emblems-anniversary-games-disappear-after-today/

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper