Plany CD Projektu nie zostały docenione przez inwestorów. Notowania spółki są najniższe od 2 lat

Gry
3117V
Plany CD Projektu nie zostały docenione przez inwestorów. Notowania spółki są najniższe od 2 lat
Wojciech Gruszczyk | 31.03.2021, 15:14

CD Projekt notuje kolejny bardzo słaby dzień na giełdzie i akcje firmy odpowiedzialnej za growe przygody Wiedźmina oraz Cyberpunka pierwszy raz od ponad dwóch lat spadły poniżej 190 zł. Inwestorzy nie docenili planów przedstawionych przez korporację.

CD Projekt zaprezentował wczoraj wielkie plany na najbliższe miesiące. CD Projekt RED jeszcze w tym roku ma wrzucić Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077 na nowe konsole, ale pomysły przedstawione przez firmę nie zostały ciepło przyjęte przez inwestorów. Jak dostrzega Kacper Koproń z Trigona DM – strategia nie zaprezentowała oczekiwanych konkretów:

„Jest w naszym odczuciu mocno ogólnikowa i pokazuje tylko krótkoterminową perspektywę produktową, która powinna być dla rynku rozczarowaniem. Brakuje płatnego dodatku do "Cyberpunka 2077" w tym roku, nie ma zapowiedzi co do powstawania wersji online jako oddzielnego produktu, ani odniesienia liczby projektów w dłuższym terminie do założeń programu motywacyjnego”

Businessinsider potwierdza, że notowania CD Projektu pierwszy raz od ponad dwóch lat spadły poniżej 190 zł. Firma notuje dzisiaj fatalny dzień na giełdzie – choć na początku tygodnia mogliśmy mówić o pozytywach.

W rezultacie analitycy Credit Suisse postanowili obniżyć rekomendację dla CD Projektu (z „naturalnej” na „poniżej rynku”) i ich zdaniem docelowa akcja spółki spadnie z 400 do 155 zł (-61%).

Trudno powiedzieć, jak powinien zareagować CD Projekt, ale jak wiadomo wczoraj firma potwierdziła przejęcie nowego studia, a w przyszłym roku deweloperzy mają jednocześnie rozwijać przynajmniej dwie gry AAA – możemy przypuszczać, że jeden zespół będzie pracował nad Cyberpunkiem 2077, a drugi zajmie się nowym Wiedźminem.

Plany CD Projektu nie zostały docenione przez inwestorów. Notowania spółki są najniższe od 2 lat

Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/przecena-cd-projektu-po-publikacji-nowej-strategii-credit-suisse-obniza-wycene-o-61/72v3sds

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper