CD Projekt potwierdza premiery na 2021 rok. Firma prezentuje plany na Wiedźmina i Cyberpunka

Gry
19421V
CD Projekt potwierdza premiery na 2021 rok. Firma prezentuje plany na Wiedźmina i Cyberpunka
Wojciech Gruszczyk | 03.04.2021, 00:30

CD Projekt opublikował długi materiał wideo, na którym kolejni przedstawiciele studia opowiadają o wielkich zmianach, jakie muszą zajść, by CD Projekt RED mógł opracowywać najlepsze gry na świecie. Firma potwierdziła również plany dotyczące swoich głównych IP.

CD Projekt właśnie przedstawił plan działania na kolejne lata. Adam Kiciński na samym początku materiału potwierdził, że CD Projekt ma trzy zadania, ale na pierwszym miejscu jest tworzenie najlepszych gier RPG:

Po pierwsze: tworzyć rewolucyjne gry RPG trafiające do serc ludzi na całym świecie
Po drugie: zaliczać się do trójki najbardziej uznanych producentów
Po trzecie: zapewnić naszym markom trwałe miejsce w globalnej popkulturze

CD Projekt chce teraz tworzyć „RPG z elementami międzygatunkowymi”, produkcje single-player otrzymają elementy online, równolegle będą rozwijane dwa IP (Wiedźmin i Cyberpunk) i studio planuje opracowanie pozycji z segmentu AAA, które zostaną rozbudowane o ekosystem oparty na IP, czyli dodatkowe gry mobilne i nowe pozagrowe pola ekspozycji. Firma chce teraz koncentrować się nie tylko na jakości, ale także samym zespole.

Chcemy mieć pewność, że możemy pracować z dwoma globalnymi markami jednocześnie, zachowując najwyższą jakość naszych produkcji. Stawiamy na rozwój technologii i planujemy zbudować wszechstronne zespoły łączące różne specjalizacje i kompetencje. Będą one miały możliwość skorzystania z wiedzy grupy ekspertów międzyprojektowych, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zapewnią wsparcie w kluczowych obszarach produkcji. Wszystkie planowane zmiany mają nam umożliwić równoległe tworzenie gier i dodatków z segmentu AAA począwszy od 2022 roku – mówi Paweł Zawodny, CTO i szef produkcji w CD PROJEKT RED.

Na wydarzeniu poznaliśmy plany na najbliższe miesiące. Fani Wiedźmina mogą liczyć na między innymi next-genową aktualizację, a entuzjaści Cyberpunka szykować się na pierwsze DLC. Twórcy zapewnią także wersję dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. W przyszłości (2022) deweloperzy będą jednocześnie rozwijać dwa IP.

Wśród premier na 2021 rok, które przewiduje CD Projekt RED możemy wyróżnić:

  • Darmowe DLC do Cyberpunka 2077
  • Next-genowe wydanie Cyberpunka 2077
  • The Witcher: Monster Slayer
  • Next-genowe wydanie Wiedźmina 3: Dziki Gon 
  • Rozwój Gwinta
  • Twórcy będą również pracować nad ulepszeniem Cyberpunka

CD Projekt będzie skupiał się na Wiedźminie oraz Cyberpunku – oba IP mają zostać odpowiednio rozbudowane, by w przyszłości gracze mogli nie tylko grać w gry, ale również otrzymają dodatkowe elementy.

Gry RPG dla pojedynczego gracza były, są i będą naszym priorytetem. Widzimy jednak ogromny potencjał zarówno Wiedźmina, jak i Cyberpunka – i chcemy go wykorzystać na innych polach, w nowych dla nas mediach i formatach. Naszym celem jest dostarczanie jeszcze większej ilości rozrywki, wprowadzając nasze postacie i światy do świadomości nowych grup odbiorców – komentuje Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również szereg zmian w samej strukturze CD Projektu RED, dzięki którym twórcy nie tylko będą mogli opracowywać lepsze gry, ale najwidoczniej korporacja chce zabezpieczyć się przed problemami, które pojawiły się przy okazji premiery Cyberpunka 2077.

Warto przypomnieć, że CD Projekt RED potwierdził dzisiaj kupienie nowego studia z Kanady.

Źródło: YouTube.com Twitter: CDPROJEKTRED_IR

Komentarze (127)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper