CD Projekt kupił Digital Scapes. Firma przedstawiła CD Projekt RED Vancouver

Gry
4105V
CD Projekt kupił Digital Scapes. Firma przedstawiła CD Projekt RED Vancouver
Wojciech Gruszczyk | 30.03.2021, 17:23

CD Projekt właśnie potwierdził bardzo interesujący ruch. Studio odpowiedzialne za growe przygody Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 kupiło zespół z Kanady. CD Projekt RED Vancouver będzie pomagać w rozwijaniu gier Polaków.

CD Projekt ujawnił, że podpisał list intencyjny z Digital Scapes, które określiły warunki, na jakich Polacy kupili studio w Kanadzie. Trzeba jednak zaznaczyć, że oba studia współpracowały ze sobą już od 2018 roku.

Tak sytuację przedstawił Paweł Zawodny, Szef Produkcji, CTO w CD PROJEKT RED:

„Dobrze znamy zespół Digital Scapes, to nasz zaufany partner. Od trzech lat intensywnie z nimi pracujemy i mamy do nich pełne zaufanie. Digital Scapes wniosło w Cyberpunka 2077 ogrom pracy, pomagając przy rozwijaniu gry i usprawnianiu rozmaitych funkcjonalności. Nowy zespół, oprócz ogólnego wkładu w nasze projekty, pomoże nam udoskonalić naszą technologię i pogłębić zakres kompetencji w tym obszarze. Wierzymy, że super utalentowana ekipa Digital Scapes jest doskonałą podstawą do zbudowania znacznie większego zespołu CD PROJEKT RED Vancouver ”

W kilku słowach sytuację skomentował Marcin Chady, szef studia w Vancouver:

„Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak trylogia Wiedźmińska i Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, że kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier. To świetna okazja dla kanadyjskich deweloperów, by móc pracować przy markach CD PROJEKT-u, a dla samego CD PROJEKT-u okazja, by czerpać z szerokiej puli kanadyjskiego talentu i doświadczenia”

CD Projekt RED Vancouver dołącza tym samym do już trzech istniejących zespołów (z Warszawy, Krakowa i Wrocławia) i deweloperzy będą rozwijać kolejne produkcje studia. Wśród twórców z Kanady znajduje się kilkunastu doświadczonych deweloperów różnych specjalności – w tym specjalizujących się w projektowaniu rozgrywki wieloosobowej, programowaniu i animacji na wszystkie główne platformy.

Warto dodać, że CD Projekt RED wczoraj wydał wielką aktualizację do Cyberpunka 2077z samego rana prezentowaliśmy porównania oprawy.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper