Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2021 15:12
Beoplay Portal
1910V

Microsoft zaprezentował słuchawki w cenie Xboksa Series X. Bang & Olufsen przygotował high-endowy sprzęt

Bang & Olufsen zaprezentował swój pierwszy headset dla graczy. Firma pokazała Beoplay Portal, który został przygotowany z myślą o Xboksach Series X|S, Xboksie One oraz PC – gracze mogą w tym wypadku oczekiwać najwyższej jakości dźwięku.

W ostatnim czasie prezentowaliśmy na portalu Xbox Wireless Headset (sprawdźcie recenzję), który jak wiadomo miał zaskoczyć graczy funkcjami oraz dobrą ceną. Bang & Olufsen również stawia na rozbudowane możliwości, ale firma proponuje urządzenie użytkownikom, którzy mają znacznie większy budżet – słuchawki zostały wycenione na 2249 zł.

Beoplay Portal to pierwszy headset dla graczy przygotowany przez Bang & Olufsen, który za pomocą protokołu Microsoftu połączy się bezprzewodowo z Xboksami Series X|S, Xboksem One oraz PC (niezbędny jest adapter). Headset obsługuje dwa sprzęty jednocześnie (przez Bluetooth 5.1), co na pewno pozytywnie wpłynie na wykorzystywanie propozycji.

Słuchawki posiadają adaptacyjną aktywną redukcję szumów (ANC) oraz tryb audio dla graczy – ten drugi włącza się automatycznie po podłączeniu słuchawek do konsol lub PC. Producent zadbał o wsparcie Dolby Atmos, rozbudowaną aplikację dla urządzeń mobilnych (optymalizacja mikrofonu, balans gra/czat, funkcja Own Voice do monitorowania głosu) i gniazdo słuchawkowe 3,5mm.

Producent zadbał o wysoką jakość, więc nauszniki wykonane z pianki memory foam zostały owinięte skórą jagnięcą, a do pokrycia pałąka wykorzystano tkaninę z włókna bambusowego. Na zewnętrznej stronie słuchawek zamontowano dyski przygotowane z anodyzowanego aluminium – pozwalają one sterować sprzętem. Dzięki zastosowanym elementom konstrukcja będzie bardzo lekka (282 gramów).

Urządzenie będzie działać 12 godzin na jednym ładowaniu przy korzystaniu z dwóch źródeł dźwięku (Xbox Wireless i Bluetooth) oraz włączonym ANC. Chcąc jednak skupić się wyłącznie na rozgrywce przez Bluetooth oraz ANC – czas zostanie wydłużony do 24 godzin.

Źródło: https://www.theverge.com/2021/3/30/22356352/bang-olufsen-beoplay-portal-gaming-headset-features-price

Tagi: Bang & Olufsen Beoplay Portal Xbox xbox one xbox series x|s