Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2021 08:55
Death Stranding PS5
1236V

Death Stranding w końcu trafi na PS5? Pracownik Kojima Productions zapowiada „ważną wiadomość”

Od tygodni pojawiają się plotki dotyczące przeniesienia Death Stranding na PS5. Wiele na to wskazuje, że gra może znaleźć się na nowym sprzęcie Sony, bowiem Kojima Productions ma istotną informację dla graczy. Klasyczny teaser opublikował Ludvig Forssell.

W 2019 roku Death Stranding było dostępne wyłącznie na PS4, jednakże zespół Hideo Kojimy opracował wersję na PC, która zadebiutowała na rynku w zeszłym roku. Dzięki wstecznej kompatybilności klimatyczna przygoda Sama Portera może zostać uruchomiona również na PlayStation 5, choć od dawna pojawiają się niepotwierdzone doniesienia dotyczące rozbudowanego wydania.

Już na początku marca światło dzienne ujrzał przeciek, zgodnie z którym Death Stranding Extended Edition zostało już przygotowane i zmierza na PlayStation 5, ale wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia. Do kwestii tajemniczej zapowiedzi odniósł się dyrektor artystyczny studia, który potwierdził, że Kojima Productions może wkrótce przedstawić nową produkcję

Nadal nie zobaczyliśmy tajnej pozycji, jednak wiele na to wskazuje, że japońskie studio rzeczywiście przygotowuje się do ogłoszenia.  Ludvig Forssell (kompozytor i reżyser dźwięku) z Kojima Productions potwierdził, że jutro zostanie opublikowana „ważna wiadomość”.

Źródło: Twitter: Ludvig_Forssell, manfightdragon

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment