Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2021 10:29
Ubisoft zamyka serwery w 8. grach
7789V

Ubisoft zamyka serwery w 8 grach. Znane produkcje tracą dostęp do trybów sieciowych

Francuski producent i wydawca zapowiedział zakończenie wsparcia usług sieciowych w kilku pozycjach. Na liście znajdują się znane IP – Assassin’s Creed, Prince of Persia, Splinter Cell czy też Far Cry. Poznajcie szczegóły.

Ubisoft zaktualizował zestawienie gier, jakie w niedalekiej przyszłości stracą lub już straciły dostęp do funkcji sieciowych. Na liście pojawiło się osiem produkcji, które zostaną odcięte od trybów multiplayer 22 maja 2021 roku. W zakres wprowadzonych zmian wchodzi nie tylko rozgrywka sieciowa, ale również wysyłanie wiadomości, sprawdzanie statystyk czy funkcje powiązane z Ubisoft Connect.

Producent i wydawca uzupełnił standardowe oświadczenie, w którym wyjaśnia, że decyzja pozwoli rozwijać nowsze tytuły. Jednocześnie gracze są zachęcani do zapoznania się z najnowszymi produktami studia:

„Nieustannie oceniamy, co jest potrzebne, aby dostarczyć najlepsze możliwe usługi online dla klientów Ubisoftu. Zamknięcie usług dla niektórych starszych gier z mniejszą społecznością online jest niezbędną częścią tego procesu, ponieważ pozwala naszym pracownikom IT i obsługi lepiej skupić się na dostarczaniu wspaniałych doświadczeń online dla większości klientów, którzy grają w nowsze, bardziej popularne tytuły. Mimo to, nie traktujemy decyzji o wycofaniu usług dla starszych gier Ubisoftu lekko i rozumiemy, że niektórzy z Was mogą być rozczarowani tą wiadomością. Cieszymy się, że mamy fanów takich jak Wy, którzy są tak oddani tym markom i tytułom, a także mamy nadzieję, że znajdziecie nowsze lub nadchodzące gry Ubisoft, do których będziecie podchodzić z taką samą pasją. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie”.

Jest to klasyczny proces, warto jednak zauważyć, że tym razem w zestawieniu zostały uwzględnione znane tytuły, a Francuzi postanowili zrezygnować ze wsparcia sieciowych funkcji w odsłonach takich serii jak: Assassin’s Creed, Prince of Persia, Splinter Cell czy też Far Cry.

Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie:

  • Anno 1404
  • Assassin’s Creed 2
  • Far Cry 2
  • Might & Magic – Clash of Heroes
  • Might & Magic X – Legacy
  • Prince of Persia: Forgotten Sands
  • Splinter Cell Conviction
  • The Settlers 7

Łowcy pucharków i osiągnięć mają czas do 22 maja, by dokładnie zapoznać się z kompletem wyzwań niezbędnych do zdobycia platyn lub "calaków" w wymienionych tytułach. Po wskazanym terminie zdobycie 100% w niektórych grach będzie niemożliwe.

Przypominamy o Wiosennej Wyprzedaży na Ubisoft Store, która trwa do 9 kwietnia.

Źródło: https://delistedgames.com/eight-ubisoft-titles-on-pc-lose-online-features-may-22nd/

Tagi: Assassin's Creed Far Cry prince of persia splinter cell Ubisoft