Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2021 15:41
CD Projekt Logo
2736V

CD Projekt notuje świetny dzień na giełdzie. Inwestorzy liczą na szybkie odbudowanie zaufania u graczy

CD Projekt już w tym tygodniu przedstawi plany na najbliższe lata, a jednocześnie opublikowano wielkie zestawienie poprawek przygotowanych do Cyberpunka 2077. Te dwie informacje bardzo pozytywnie wpłynęły na wyniki firmy.

CD Projekt zaliczył szereg fatalnych dni na giełdzie, ale inwestorzy wierzą, że najgorsze już za twórcami growych przygód Wiedźmina. Od samego rana polska firma notuje bardzo pozytywne rezultaty i aktualnie możemy mówić o dużym wzroście cen akcji – 11,56%. W ciągu pierwszej godziny działania GPW, cena akcji podrożała z 212 na 229 zł i jest to aktualnie najpopularniejsza spółka na warszawskiej giełdzie.

Kacper Koproń, analityka z Trigon DM, w rozmowie z redakcja Wirtualnemedia potwierdził, że inwestorzy liczą na odbudowę zaufania graczy:

„Część inwestorów liczy na to, że w strategii będą jakieś katalizatory pozwalające spółce odbudować zaufanie u graczy, które w dużym stopniu straciła po premierze „Cyberpunka 2077”. Rynek robi zakład, że pewne elementy ze strategii zostaną ocenione pozytywnie i sentyment wobec spółki, przynajmniej krótkoterminowo, się poprawi”.

Zadanie na pewno nie jest łatwe, ale takie sytuacje jak powrót Cyberpunka 2077 do PlayStation Store, zapowiedź rozwijania trzeciego IP lub kontynuowanie prac nad aktualnymi markami (ujawnienie nowego Wiedźmina lub sieciowego Cyberpunka) mają przynieść pozytywne wyniki i jeszcze mocniej poprawić sytuację CD Projektu na giełdzie.

W najbliższy wtorek poznamy plany CD Projektu, dzięki którym będziemy wiedzieć, na co w najbliższych latach możemy liczyć od CD Projekt RED.

CD Projekt giełda

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cd-projekt-akcje-cena-gielda-strategia-nowa-cyberpunk-2077

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Wiedźmin 3: Dziki Gon