Ranking wydawców gier 2020 według MetaCritica. Na tronie zasiadła SEGA

Gry
1085V
Ranking wydawców gier 2020 według MetaCritica. Na tronie zasiadła SEGA
Kajetan Węsierski | 28.03.2021, 09:30

MetaCritic wreszcie opublikował zestawienie najlepszych wydawców minionego roku i jestem przekonany, że wiele osób może być zaskoczonych ostatecznymi rezultatami. 

Rankingi i zestawienia to coś, co w Internecie cieszy się ogromną popularnością - zwłaszcza, gdy są zrealizowane na podstawie długookresowych danych i analiz. Pozwalają nam bowiem często w zupełnie nowy sposób spojrzeć na konkretne zagadnienia, albo odkryć nieznaną perspektywę. Listy są także świetnym wyznacznikiem wielu elementów - jak choćby te, które traktują o sprzedaży. 

I choć zaraz mamy kwiecień, co oznacza, że wchodzimy w czwarty miesiąc roku, wciąż można trafiać na różnego rodzaju zestawienia, które podsumowują nam 2020. Tak jest choćby na MetaCriticu, gdzie pojawił się właśnie ranking najlepszych wydawców minionego roku. Jesteście ciekawi, jak wypadł? Rzućcie okiem na poniższe zestawienie, które na pewno zaspokoi Wasza ciekawość. 

TOP 20 wydawców 2020 roku - MetaCritic 

 1. SEGA
 2. Annapurna Interactive
 3. Capcom
 4. Sony
 5. Activision Blizzard
 6. Microsoft
 7. Aksys Games
 8. No More Robots
 9. Nintendo
 10. Devolver Digital
 11. Square Enix
 12. Xseed
 13. 505 Games
 14. Ubisoft
 15. Focus Home Interactive
 16. Bethesda Softworks
 17. Team17
 18. Humble
 19. Sold Out
 20. Raw Fury

Cóż, jak widać kolejne odsłony i odświeżenia Yakuzy nie przeszły wśród graczy bez echa i bardzo doceniono pieczołowitość, z jaką japońscy wydawcy podeszli do tematu. Jeśli natomiast interesuje Was pełen ranking, gdzie zmieściło się aż 48 wydawców, możecie go znaleźć na stronie MetaCritic - w tym miejscu. Koniecznie dajcie również znać, które studio Wy najbardziej doceniacie za 2020 rok. 

Źródło: własne

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper