Xiaomi może podnieść ceny w związku z niedoborami komponentów. Prezes firmy mówi o trudnej sytuacji

Smartfony
702V
Xiaomi może podnieść ceny w związku z niedoborami komponentów. Prezes firmy mówi o trudnej sytuacji
Bartosz Dawidowski | 26.03.2021, 10:20

Niestety problem z niedoborami dostaw półprzewodników nasilają się w takim stopniu, że firmy muszą gruntownie zmieniać swoje plany i przenosić koszty na konsumentów.

Po Samsungu, który już skarżył się, że musi odłożyć premiery swoich smartfonów w 2021 roku, również Xiaomi informuje o swoich problemach z dostępnością półprzewodników - kluczowych elementów w produkcji elektronicznych produktów.

Prezes Xiaomi już mówi o tym, że prawdopodobnie będzie musiał przerzucić koszty coraz droższych elektronicznych komponentów na klientów.

"Będziemy dalej próbować optymalizować koszty naszych urządzeń, to pewne. Niestety czasami trzeba przełożyć te wzrastające koszty na konsumentów" - powiedział w trakcie spotkania z inwestorami prezes Xiaomi ,Wang Xiang.

Prezes Xiaomi odniósł się w trakcie swojego wystąpienia, podczas którego pochwalił się ogromnymi, rekordowymi zyskami w 2020 roku, do coraz większych braków w dostawach półprzewodników na światowych rynkach. Samsung już zapowiedział, że musi przekładać premiery swoich smartfonów ze względu na te niedobory. Po części są one skutkiem wielkiej suszy, cały czas panującej na Tajwanie, gdzie konieczne było zredukowanie dostaw wody do fabryk, które w związku z tym nie działają na pełnych obrotach. O problemie z dostawami mówił też w marcu rzecznik prasowy firmy Qualcomm, kluczowy dostawca procesorów dla Xiaomi.

Na rynku konsolowym problemy z dostępnością elektronicznych komponentów odbijają się na dostępności PS5 i XSX. Wielu graczy narzeka też na braki w dostawach high-endowych kart graficznych do sklepów.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-xiaomi-chips/xiaomi-president-says-chip-shortage-has-increased-costs-may-pass-on-to-consumers-idUSKBN2BG222

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper