Xbox Game Pass z całym Ubisoft+? Jeff Grubb wspomina o planach Microsoftu

Gry (plotka)
2946V
Xbox Game Pass z całym Ubisoft+? Jeff Grubb wspomina o planach Microsoftu
Iza Łęcka | 23.03.2021, 08:19

Powracają plotki dotyczące przyłączenia gier Ubisoftu do abonamentu Xbox Game Pass. Microsoft ma plan dodania do usługi całą bibliotekę Ubisoft+, natomiast o pracach Amerykanów wypowiedział się Jeff Grubb.

W zeszłym roku Microsoft rozszerzył konsolowy katalog Xbox Game Pass o gry Electronic Arts, a w ostatnich dniach zestawienie na PC uzupełniono o tytuły EA. W kuluarach coraz więcej mówi się, że plany włodarzy przedsiębiorstwa sięgają jeszcze dalej i Amerykanie prawdopodobnie zamierzają przejąć pozycje z Ubisoft+.

O potencjalnym dołączeniu Ubisoft+ pisaliśmy już pod koniec zeszłego roku, natomiast w połowie miesiąca światło dzienne ujrzały informacje, zgodnie z którymi Microsoft mógłby postarać się tylko o wybrane produkcje z katalogu francuskiego studia.

Obecnie sprawę skomentował Jeff Grubb, który potwierdził, że usłyszał o planach Amerykanów. Jego zdaniem Xbox Game Pass może otrzymać całą ofertę usługi – dziennikarz podkreśla, że nie zna jeszcze wszystkich szczegółów, ale Microsoft „stara się”, by rozszerzyć abonament o gry twórców serii Assassin's Creed.

„Myślę, że to Ubisoft+. Myślę, że jest to ta część. Nie jestem pewien, ale tak to rozumiem, że starają się, aby doszło do skutku”.

Grubb wspomina o „części”, w domyśle mówiąc o całym Ubisoft+, który oferuje dziesiątki gier wydawcy. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że Francuzi za 59,90 zł na miesiąc pozwalają także ogrywać najnowsze produkcje.

Dziennikarz nie potwierdza ostatecznych konkretów, mówi o pewnych spekulacjach i nie jest pewien, czy Xbox Game Pass Ultimate mógłby otrzymać dodatkowy poziom, który chociażby za kolejne 5 dolarów zapewniałby dostęp do dodatkowej partii gier, ale podkreśla, że Microsoft „próbuje znaleźć sposób na wprowadzenie Ubisoft+”.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/03/rumour_microsoft_is_still_trying_to_bring_ubisoftplus_to_xbox_game_pass

Komentarze (114)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper