Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.03.2021 10:47
Wiedźmin
1558V

Wiedźmin odmłodzony przez fanów - gra otrzymała moda skalującego renderowane filmy do rozdzielczości 4K

Jeden z fanów pierwszego Wiedźmina postanowił odmłodzić grę skalując wszystkie tekstury w renderowanych filmach do rozdzielczości 4K.

Nie ma co się oszukiwać - pierwszy Wiedźmin od CD Projekt RED jest już mocno przestarzały. Począwszy od mizernej oprawy wizualnej, a skończywszy na mechanikach, które potrafią zirytować. Piję tutaj przede wszystkim do systemu walki, z którym trudno się zaprzyjaźnić.

Fani pierwszej części popularnej serii postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i odmłodzić Wiedźmina. Zajęto się przygotowaniem specjalnej modyfikacji, która skaluje wszystkie renderowane filmy zawarte w grze. Mowa tutaj o tych wprowadzających, jak i kończących przygodę - nie ma ich sporo, ale jeśli ktoś z Was ma ochotę poznać początek przygody Geralta z Rivii, warto zainstalować owe usprawnienie.

Jak sam zaznaczył autor modyfikacji, oryginalne materiały były w 720p, czyli rozdzielczości, która już dawno odeszła do lamusa. Jako przykład różnic udostępnił porównawczy materiał, który wstawiam poniżej.

Opisywany wyżej mod jest dostępny do pobrania tutaj. Aby go zainstalować rozpakuj go, a następnie przenieś wszystkie pliki do folderu "ovveride" znajdującego się w "TheWitcher / Data".

Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/this-8-3gb-mod-for-the-witcher-ai-upscales-all-videos-to-4k/

Tagi: Atari CD Projekt RED Wiedźmin