Avatar zarabia kolejne miliony. Film zwiększa przewagę nad Avengers: Koniec gry

Filmy/seriale
3722V
Avatar zarabia kolejne miliony. Film zwiększa przewagę nad Avengers: Koniec gry
Wojciech Gruszczyk | 19.03.2021, 20:47

Produkcja Jamesa Camerona już w zeszłym tygodniu ponownie wskoczyła na pierwsze miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów w historii kina, ale okazuje się, że „Avatar” nie ma dość. Historia zanotowała kolejny udany tydzień i dorzuciła do swojego dorobku kolejne miliony.

Redakcja Forbes przybliża bardzo ciekawą sytuację, która pozwala sądzić, że film Jamesa Camerona przez długi czas nie zostanie strącony z pierwszego miejsca wśród najbardziej dochodowych produkcji w historii kina.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Avatar” zanotował kolejny bardzo udany tydzień w Chinach i historia po powrocie do kin wygenerowała już 32,88 mln dolarów. Opowieść w ostatnich dniach dorzucała do swojego dorobku po średnio około 2 mln dolarów i w samym Państwie Środka tytuł wygenerował 235,4 mln dolarów.

Hit Camerona na całym świecie zarobił 2,823 mld dolarów i jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę nad wspomnianym „Avengers: Koniec gry” (2,798 mld dolarów).

Jak celnie dostrzegł Scott Mendelson, „Avatar” jest na dobrej drodze, by osiągnąć lepszy wynik od „Tenet” i zostać największą hollywoodzką premierą w Chinach od czasu „Frozen 2”. Mówimy tutaj oczywiście o rezultacie po wznowieniu działania kin i produkcji z 2009 roku.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2021/03/19/friday-box-office-avatar-drops-19-in-china-pulls-further-ahead-of-avengers-endgame/?sh=40ced6cf500a

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper