Forspoken może być połączony z innym projektem Square Enix. Sony rozbudziło ciekawą koncepcję

News
1083V
Forspoken może być połączony z innym projektem Square Enix. Sony rozbudziło ciekawą koncepcję
Wojciech Gruszczyk | 19.03.2021, 15:18

Square Enix wczoraj ujawniło pełny tytuł Projectu Athia i poznaliśmy nawet wstępne szczegóły dotyczące Forspoken. Gra zmierza aktualnie na PS5 oraz PC, więc także Sony zamieściło materiał na swój kanał YouTube. Japończycy niespodziewanie wspomnieli o „Witch”.

W kolejnych miesiącach możemy często słyszeć o Forspoken, ponieważ produkcja w przyszłym roku trafi na PlayStation 5 i PC. Aktualnie o tytule nie wiemy za wiele, ale mała wpadka Sony może w pewien sposób potwierdzić, że prace nad projektem trwały od wielu lat.

Na oficjalnym kanale YouTube PlayStation pojawił się opis Forspoken, ale zamiast nowej nazwy zobaczyliśmy „WITCH”. Pozostałe informacje były poprawne, jednak w dwóch miejscach dodano wzmiankę o „Wiedźmie”, co bardzo zainteresowało Alexa Donaldsona z RPGSite – dziennikarz przedstawił ciekawą teorię.

W 2012 roku Square Enix opublikowało pokazówkę Agni's Philosophy, z której zrodziło się demo technologiczne zatytułowane właśnie „WITCH”. Dziennikarz 9 lat temu miał okazję rozmawiać z pracownikami japońskiego studia, którzy choć byli specjalistami od technologii, to jednak bardzo szczegółowo przedstawiali sam świat – zainteresowani potrafili godzinami opowiadać o całym lore, które było stworzone na potrzeby dema. Donaldson podkreśla, że pracownicy wyraźnie chcieli, by z tej koncepcji powstała prawdziwa gra.

Redaktor wspomina, że zespół odpowiedzialny za demo może już nie pracować w Square Enix, ale Japończycy włożyli ogrom pracy, by w 5-minutowym demie technologicznym pojawiło się wiele konkretów, a sam świat był bardzo bogaty.

Bardzo możliwe, że Japończycy już w tamtym czasie tworzyli podwaliny pod projekt, który w przyszłym roku ma trafić na PS5 i PC. Jeśli będzie to prawda, to możemy liczyć na naprawdę ciekawy świat, którego elementy powinny pojawić się w prezentowanym lata temu Agni's Philosophy – dlatego sprawdźcie poniższy materiał.

Źródło: Twitter: APZonerunner

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper