Forspoken to Project Athia! Square Enix pokazało next-genową produkcję

Gry
4189V
Forspoken to Project Athia! Square Enix pokazało next-genową produkcję
Wojciech Gruszczyk | 18.03.2021, 18:42

Na zakończenie wydarzenia Square Enix otrzymaliśmy małą prezentację Forspoken, czyli produkcji, którą dotychczas nazywaliśmy Project Athia. Na materiale pojawiła się aktorka wcielająca się w główną bohaterkę oraz potwierdzono rok premiery.

Project Athia zostało w zeszłym roku ujawnione przez Sony i produkcja pojawiła się na imprezie Square Enix. Japończycy nie zdradzili wielu nowych szczegółów dotyczących produkcji, ale Ella Balinska potwierdziła, że wciela się w główną bohaterkę. Aktorka wystąpiła w między innymi „Aniołki Charliego”.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że zespół Luminous Productions pracuje nad Forspoken – jest to przygodówka napędzana mocną narracją, w której wcielimy się Frey'ę Holland. Protagonistka trafi do niebezpiecznej krainy Athii, gdzie będzie musiała nauczyć się wykorzystywać magiczne zdolności – tylko dzięki nim może przetrwać. Freya będzie musiała stawić czoła wielu przerażającym wrogom.

Choć Forspoken trafi na PS5 i PC, to jednak Square Enix w specjalnej wiadomości postanowiło potwierdzić ekskluzywność PlayStation 5:

„Forspoken został zaprojektowany specjalnie dla PlayStation 5, wykorzystując moc i funkcje nowej konsoli, aby stworzyć grę, która sprawia wrażenie prawdziwego next-genowego doświadczenia”.

Ella Balińska opowiedziała o pracy nad tytułem:

„Jest to pierwsza gra wideo, nad którą pracowałam i to niezwykłe widzieć, jak niesamowity świat i historia Forspoken łączą się w całość, zacierając granice między rzeczywistością a fantazją. Freya jako postać jest prawdziwa, nieokrzesana, jest dziewczyną, która zgubiła drogę - zarówno w przenośni, jak i dosłownie - i jest bohaterką, z którą od razu się zżyłam, tak jak czuję, że wiele osób na całym świecie również się z nią zżyje, gdy wyruszy w tę przygodę”.

Forspoken ma trafić na rynek w 2022 roku.

Źródło: własne

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper