Iza Łęcka Iza Łęcka 18.03.2021 08:15
God of War: Fallen God
2361V

God of War w mitologii egipskiej. Najnowsza opowieść może zwiastować kolejną grę na PS5

Gracze wyczekują na prezentację God of War Ragnarok, który rozbuduje przygody Kratosa osadzone w mitologii nordyckiej, jednakże możemy mieć nadzieję, że twórcy powrócą do planów i zaprowadzą bohatera do Egiptu. „God of War: Fallen God” mógłby sygnalizować właśnie taki obrót spraw.

Santa Monica Studio pracuje nad kolejną częścią serii God of War, która powinna kontynuować przygodę Kratosa oraz Atreusa w realiach mitologii nordyckiej. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że już kilka lat temu deweloperzy rozważali koncepcję gry w Egipcie, a komiks „God of War: Fallen God” powraca do tego pomysłu.

Entuzjaści God of War mogą zapoznać się z pierwszym numerem nowej serii komiksów, w której Kratos, uciekając od swojej przeszłości, podąża do Egiptu, gdzie spotyka trójkę tajemniczych postaci – starca, małpę i gadającego ptaka. Według spekulacji bohaterowie mogą być egipskimi bogami: Heka, Thot oraz Chonsu.

Jeszcze nie wiemy dokładnie, co wydarzy się w nowej historii i jaka będzie rola przytoczonych istot, ale pojawiły się przypuszczenia, że autorzy, dzięki serii komiksów, mogą otworzyć sobie furtkę do kolejnej trylogii – po pokonaniu wszystkich bogów z mitologii nordyckiej, Kratos mógłby powrócić do mitologii egipskiej. Te domysły należy przyjąć z lekkim dystansem, bowiem opisana historia może jedynie wypełniać lukę pomiędzy wydarzeniami rozgrywającymi się pomiędzy kolejnymi odsłonami IP, choć wydaje się niezwykle intrygująca.

Wydarzenia z „God of War: Fallen God” rozgrywają się pomiędzy God of War 3 (mitologia grecka) a ostatnimi historiami (God of War z 2018 roku, mitologia nordycka). Za scenariusz komiksów odpowiada Chris Roberson, który współpracował z Santa Monica Studio.

Źródło: https://comicbook.com/gaming/news/god-of-war-comic-book-series-playstation-connection-egyptian-gods/

Tagi: God of War God of War: Fallen God sony santa monica