Iza Łęcka Iza Łęcka 08.03.2021 11:20
Persona 5
753V

Persona na Xboksach? Atlus pyta graczy o sprzęt Microsoftu

Persona, Shin Megami Tensei lub Etrian Odyssey mogą być kolejnymi japońskimi seriami, które znajdą się na Xboksach Series X|S i Xboksach One. Atlus kieruje zapytanie do swoich sympatyków, czy chcieliby sprawdzić produkcje studia na urządzeniach korporacji z Redmond.

Atlus jest spółką zależną od Segi, która coraz chętniej wprowadza posiadane tytuły na sprzęt Microsoftu. Jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy oczekiwać nowych gier z serii Yakuza na Xboksach, tymczasem jak wiadomo obecnie produkcje systematycznie trafiają na sprzęt Amerykanów, co więcej, dołączają do katalogu Xbox Game Pass.

Podobną drogą mogą wkrótce podążyć pozycje Atlusa. Coroczna ankieta zasięgająca opinii graczy w pewnych kwestiach stała się już stałym punktem pracy zespołu. W tym roku Japończycy przygotowali nowy kwestionariusz, w którym pytają fanów, czy chcieliby zobaczyć gry studia na Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Przedsiębiorstwo pierwszy raz w historii wspomina o sprzęcie Microsoftu:

Pytanie: „Czy gdyby ukazały się następujące tytuły z serii "Persona", pomyślałbyś "chcę w to zagrać"? Jeśli tak, to proszę o odpowiedź na jakich urządzeniach”.
Jedna z odpowiedzi: „Chcę w to zagrać na Xboksie”.

Wspomniano również o możliwości przeniesienia starszych odsłon z różnych serii między innymi na Xboksy. Nie oznacza to, że stosowne porty powstaną, jednak warto zauważyć, że konsole Amerykanów pojawiły się w sferze zainteresowania deweloperów.

Przypomnijmy, że SEGA w ostatnim czasie chwaliła Microsoft i Xbox Game Pass.

Źródło: https://gamingbolt.com/atlus-wants-to-know-if-you-want-its-games-on-xbox

Tagi: Atlus persona Xbox xbox one xbox series x|s