Iza Łęcka Iza Łęcka 17.03.2021 10:08
Starfield Bethesda
1228V

Starfield w 2021 roku? Jeff Grubb zdradza plany Bethesdy i Microsoftu

Bethesda i Microsoft mogą przygotowywać się do dużej prezentacji Starfield. Gra prawdopodobnie zostanie szczegółowo pokazana na targach E3, by następnie zadebiutować pod koniec 2021 roku. Wydawca jednak ostrożnie podchodzi do harmonogramu, który ze względu na pandemię może wpłynąć na plany twórców.

Starfield może okazać się jedną z największych tegorocznych niespodzianek Bethesdy oraz Microsoftu – nie ulega wątpliwości, że zainteresowanie produkcją jest spore, a każda plotka o premierze pobudza graczy. Tytuł został zapowiedziany w 2018 roku, jednak nadal czekamy na wielki pokaz, który według najnowszych plotek miałby się odbyć już na targach E3.

Electronic Entertainment Expo powróci w tym roku w formie cyfrowej – pomimo znaczących zmian, wydarzenie może okazać się idealną okazją dla przedstawicieli amerykańskiej korporacji, by szczegółowo zaprezentować Starfield. Do planów studia odniósł się Jeff Grubb, który wielokrotnie dzielił się zakulisowymi informacjami ze społecznością graczy. Podczas podcastu Dealer Gaming dziennikarz GamesBeat zdradził, że Bethesda planuje zastosować plan marketingowy, który sprawdził się już w przypadku Fallouta 4. Gra zostanie ujawniona w czerwcu, by pod koniec roku zadebiutować na wybranych platformach.

Redaktor wspomniał, że Bethesda ma już wszystko zaplanowane i istnieje 90% szansy, że uda się zrealizować harmonogram – deweloperzy jednak obawiają się, że pandemia może wpłynąć na dokończenie prac nad tytułem.

Nadal nie wiemy, na jakich platformach zadebiutuje Starfield, ale biorąc pod uwagę, że prace nad tytułem trwają od wielu lat, może to być jedna z ostatnich pozycji Bethesdy, która trafi jeszcze na PlayStation 5. Trzeba jednocześnie pamiętać, że historia osadzona w kosmosie od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass.

Źródło: https://gamingbolt.com/starfield-scheduled-for-late-2021-launch-barring-covid-related-delays-rumour

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield