Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2021 11:22
xbox series x|s kontrolery
905V

Xbox Series X|S bez „wielu przypadków rozłączeń kontrolerów”. Microsoft eliminuje niedogodność

Microsoft w tym tygodniu wydał nową aktualizację dla Xboksów, która wprowadziła kilka wyczekiwanych funkcji. Amerykanie jednak nie pochwalili się ważną informacją – inżynierowie usunęli problem rozłączania kontrolerów.

Od wielu tygodni część właścicieli Xboksów Series X|S mierzyła się ze sporym kłopotem w trakcie rozgrywki, który dotyczył utraty połączenia pada z konsolą. Przedstawiciele korporacji z Redmond potwierdzili, że wiedzą o błędzie i próbują rozwiązać wszelkie niedogodności.

Na liście marcowych nowości nie pojawiła się wzmianka o usunięciu awarii, ale okazuje się, że amerykańscy inżynierowie zdołali uporać się z doskwierającym problemem. Jason Ronald na Twitterze zapowiedział nowe funkcje przygotowane dla posiadaczy Xboksów, potwierdzając jednocześnie znaczącą kwestię:

„Oprócz nowych funkcji, ta wersja [systemu - przyp. red.] naprawia również wiele rozłączeń kontrolera, które były zgłaszane przez graczy”.

Wydaje się prawdopodobne, że Microsoft nie ogłosił sukcesu na witrynie, gdyż ciągle trwają prace nad niestabilnym połączeniem kontrolera z konsolą, by pozbyć się wszystkich przypadków rozłączeń. Cieszy jednak fakt, że Amerykanie nie zbagatelizowali sprawy i reagują na wiadomości przedstawione przez społeczność.

Warto dodać, że jeszcze w tym miesiącu włodarze przedsiębiorstwa mogą zaprosić graczy na kolejne wydarzenie, podczas którego powinniśmy zobaczyć gry opracowane z myślą o Xboksach Series X|S, Xboksie One i PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-update-fixes-many-of-the-controller-disconnects-players-have-reported/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox One xbox series x|x