Gothic Remake trafi na PS5, Xbox Series X|S i PC. THQ Nordic potwierdza pierwsze szczegóły

Gry
4115V
Gothic Remake trafi na PS5, Xbox Series X|S i PC. THQ Nordic potwierdza pierwsze szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 11.03.2021, 15:16

Już w zeszłym roku potwierdzono prace nad Gothic Remake, ale dopiero teraz otrzymaliśmy pierwsze informacje dotyczące projektu. Nad grą będzie pracować zupełnie nowe studio Alkimia Interactive z Barcelony.

Gothic to kultowa produkcja, która wciąż cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, więc THQ Nordic chce wykorzystać potencjał marki. Firma nie zdecyduje się na zwykły port, a gracze mogą oczekiwać pełnego odświeżenia.

Gothic Remake dostał zielone światło w zeszłym roku, więc następnie zdecydowano się utworzyć nowy zespół. Twórcy pracują od zeszłego lata i standardowo na początku rozpoczęto poszukiwania doświadczonych deweloperów, którzy chętnie podejmą się wyzwania odświeżenia klasyka.

Nad tytułem będzie pracować Alkimia Interactive, które wciąż poszukuje nowych twórców, więc jeśli akurat jesteście jednym z deweloperów wyczekujących na nowe wyzwania – sprawdźcie wszystkie oferty pracy.

Gothic Remake będzie „wysokiej jakości grą RPG” i jest to pierwszy projekt studia – twórcy mają koncentrować się właśnie na tym gatunku. Tak o pozycji wypowiedział się Reinhard Pollice, Studio Head w Alkimia Interactive:

„W Alkimia Interactive staramy się zbudować najwyższej klasy studio tworzące gry RPG. Mamy ambicję stać się jednym z najlepszych developerów gier na PC i konsole na południu Europy.”

Możemy jednocześnie potwierdzić, że pierwsze efekty prac nad Gothic Remake zostaną przedstawione „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”. Nie poznaliśmy jednak nawet wstępnej daty premiery, ale warto podkreślić, że pozycja zmierza na PC i konsole nowej generacji.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper