Iza Łęcka Iza Łęcka 10.03.2021 12:59
PS5 loteria i szansa kupienia
1162V

PS5 jest wciąż trudno dostępne, więc już w Europie organizowana jest loteria ułatwiająca zakup konsoli Sony

Gracze, którzy mają chrapkę na nową generację Sony regularnie doświadczają trudności w zakupie sprzętu na wielu rynkach. W Europie pojawiają się sklepy, które planują sprzedawać konsolę wybranym klientom – Currys korzysta z systemu loterii wykorzystywanego już w Japonii.

Od czasu do czasu informujemy naszą społeczność o kolejnych ofertach na PlayStation 5, jednakże w wielu krajach zainteresowanie urządzeniem jest na tyle duże, że dostęp do PS5 jest mocno utrudniony. Jednym z rynków mocno dotkniętych niedogodnościami wynikającymi z problemów Sony oraz nieuczciwymi praktykami handlarzy jest Wielka Brytania, której władze zajmują się zakazem wykorzystywania botów do wykupowania nowych sprzętów.

W obliczu trwającego lockdownu brytyjski Currys planuje zapewnić chętnym klientom konsole w ramach „PS5 Priority Pass”. By otrzymać możliwość zakupu PS5, gracze, którzy ukończyli 16 lat, muszą zarejestrować się na stronie. Firma wylosuje chętnych, do których następnie zgłosi się ze szczęśliwą nowiną.

"Nagrodą" mają być kody (Priority Pass) pozwalające na zakup PlayStation 5 w 72 godziny od wylosowania. Następnie odbiór urządzenia odbędzie się w lokalnych Currys PC World. W Wielkiej Brytanii stacjonarna sprzedaż detaliczna sprzętu jest niedostępna do 12 kwietnia.

Warto przypomnieć, że system loterii jest dobrze znany w Japonii, a z tego nietypowego pomysłu skorzystano już wcześniej w Wielkiej Brytanii – sieć Box oferowała dostęp do Xboksów Series X|S.

PS5 - loteria - 1

PS5 - loteria - 2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/uk-retailer-currys-has-launched-a-ps5-raffle-system-ahead-of-restocks/

Tagi: loteria playstation 5 PS5 Sony