Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2021 14:22
Nintendo Switch 35 lecie Super Mario
2040V

Produkcja SoC od Nintendo Switcha ma zostać wstrzymana w tym roku. Nintendo skupi się na nowym modelu

Plotki dotyczące nowego Nintendo Switcha nabierają rozpędu. Japończycy mają nawet skupić się wyłącznie na odświeżonym sprzęcie i NVIDIA jeszcze w tym roku powinna zakończyć produkcję SoC od wcześniej wydanych modeli hybrydowej konsoli.

W ostatnim czasie redakcja Bloomberg przedstawiła konkretne informacje dotyczące nowego Nintendo Switcha. Urządzenie ma korzystać z paneli OLED od Samsunga i tak jak mogliśmy się spodziewać (biorąc pod uwagę mocniejsze podzespoły) otrzyma nowy SoC.

Teraz redakcja Gamereactor podzieliła się wiadomością uzyskaną od swoich źródeł – SoC od Nintendo Switcha i Nintendo Switcha Lite nie będzie już produkowany. Prace mają zostać wstrzymane do końca roku:

„Zarówno zwykły model, jak i mniejszy i tańszy Switch Lite są wyposażone w najnowszą wersję układu NVIDIA Tegra X1 Mariko. Źródło powiedziało redakcji Gamereactor, że NVIDIA planuje wstrzymać produkcję procesora w 2021 roku, ale nie wchodziło w szczegóły, co będzie dalej, ani co może się stać z obecnymi wersjami sprzętu.”

Imran Khan również wspomniał o nowym urządzeniu i jego zdaniem – Nintendo szykuje sprzęt, który ma w głównej mierze zapewnić większą płynność i poprawioną rozdzielczość:

„Spodziewajcie się, że to będzie coś przede wszystkim do podbijania FPS-ów i rozdzielczości, a nie Switch 2. Myślcie bardziej Pro niż Super”.

Nowe devkity mają być już u wielu deweloperów, więc z tego powodu pojawiają się kolejne przecieki – choć najważniejsze mają dopiero nadejść. Nie możemy jednak liczyć na jakąkolwiek reakcję Nintendo, które dopiero wprowadziło na rynek Nintendo Switcha z okazji 35-lecia Super Mario i przygotowuje się na premierę sprzętu z motywem Monster Huntera.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/nvidia-to-stop-switchs-soc-production-this-year-gamereactor-was-told/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch switch