Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2021 12:55
Naughy Dog gry
3325V

Uncharted Chronicles Edition, The Last of Us 2 Dark Sides i Stray's Cross w planach? Przecieki z Naughty Dog

Naughty Dog prawdopodobnie szykuje trzy duże projekty, które zostałyby opracowane z myślą o PlayStation 5, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. W Sieci pojawiły się nowe plotki dotyczące kolekcji Uncharted, rozbudowanego The Last of Us 2 i zupełnie nowego IP.

Neil Druckmann potwierdził, że Naughty Dog pracuje nad kilkoma „fajnymi rzeczami”, tymczasem w Sieci zagościły doniesienia dotyczące trzech projektów studia. Wiadomości są niepotwierdzone, jednak obserwując ostatnie działania Sony, można uwierzyć w nadejście poniższych gier.

Uncharted Chronicles Edition to zestaw wszystkich głównych odsłon serii Uncharted (1-4) oraz Uncharted Golden Abyss. Zgodnie z doniesieniami produkcje miałyby otrzymać poprawki w zakresie płynności animacji, ulepszone tekstury oraz wyższą rozdzielczość. Zestaw prawdopodobnie mógłby zadebiutować w 2021 roku, będąc wydany na PlayStation 5 i PC.

Jednocześnie plotki wskazują na kolejną historię osadzoną w popularnym uniwersum. The Last of Us 2 Dark Sides byłoby samodzielnym rozszerzeniem, które obejmuje nowy rozdział historii poświęcony Abby, tryb sieciowy oraz rozgrywkę Battle Royale. Opowieść ma rzekomo zostać osadzona przed ostatnim rozdziałem The Last of Us Part II i przedstawi wspomnienia Abby, pozwalając dogłębniej zrozumieć jej przeszłość oraz kolejne działania. Dodatek miałby zadebiutować w pierwszym kwartale 2022 roku, trafiając na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Wśród niepotwierdzonych nowin pojawia się również Stray's Cross, czyli nowe IP od Naughty Dog. Twórcy z Santa Monica najprawdopodobniej pracują nad produkcją science-fiction AAA, która jest przygotowywana na PS5 i otrzyma wsparcie PlayStation VR 2.

Stray's Cross to kodowa nazwa przygodówki akcji z pierwszoosobową kamerą i steampunkowymi elementami. Gra opowiadałaby historię dwójki protagonistów – główną postacią jest uzdolniona naukowczyni, natomiast drugą jest mężczyzna z kryminalną przyszłością.

„Krótki klip pokazuje bohatera (w pierwszoosobowej perspektywie), który podczas strzelaniny przechodzi przez portale, a one prowadzą do różnych epok – od współczesnej do egipskiej, od futurystycznej do prehistorycznej”.

Historia rozpoczyna się od przypadkowego spotkania bohaterów, którzy mieliby zrozumieć, że muszą ze sobą współpracować.

„Fabuła opowiada o tajemniczym konflikcie, który trwa całe wieki, i prowadzi do nieuchronnego upadku ludzkości”.

Przedstawione doniesienia nie zostały jak na razie potwierdzone, więc musimy traktować je z pewnym dystansem, jednak warto wspomnieć, że już w 2019 roku informowaliśmy o nowym projekcie deweloperów, który nosił nazwę Stray's Cross.

Źródło: https://www.reddit.com/user/Onioeninfinity_8/comments/lx515h/naughty_dog_urges_fans_to_remain_patient_has/

Tagi: Stray's Cross The Last of Us 2 The Last of Us 2 Dark Sides uncharted Uncharted Chronicles Edition