Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2021 16:45
Assassin's Creed Valhalla
10831V

Assassin's Creed zostanie „uratowany” przez fanów? Gracze stworzyli petycję i proszą Ubisoft o reakcję

Sympatycy marki Assassin's Creed nie zamierzają biernie przyglądać się działaniom Ubisoftu i przygotowano petycję. Gracze mają nadzieję, że deweloperzy zagłębią się w jej szczegóły i uda się „uratować” cenioną przez fanów serię.

Assassin's Creed Valhalla okazało się wielkim sukcesem, dzięki któremu Ubisoft zanotował rekordowy okres, ale fani uważają, że seria potrzebuje zmian i właśnie z tego powodu powstała petycja – jej zadaniem jest zachęcenie deweloperów do usunięcia mikrotransakcji, a graczy do bojkotowania sklepu pełnego małych płatności.

„Wraz z niedawną premierą AC Valhalla trudno nie odnieść wrażenia, że franczyza jest wykorzystywana jako narzędzie do sprzedaży mikrotransakcji, fakt, że całkowity koszt zakupu każdej paczki w sklepie helix kosztowałby więcej niż sama gra jest haniebny, dodam również, że jeśli zakupiłeś przepustkę sezonową, nie daje ci to dostępu do żadnego z elementów w sklepie helix, przepustka sezonowa daje ci jedynie dostęp do 2 nadciągających DLC”.

Społeczność dostrzega, że w Assassin's Creed Valhalla znalazło się sporo mikrotransakcji, których ceny potrafią zaskoczyć, a dodatkowo klienci Przepustki Sezonowej nie otrzymują żadnych elementów przygotowanych przez deweloperów – jedynie w przyszłości pobiorą fabularne rozszerzenia.

Problemem najnowszego Assassin's Creed jest również skromna liczba bazowych zestawów zbroi, a jak wiadomo w sklepie jest ich coraz więcej. Zdaniem graczy, jeśli Ubisoft nie zajmie się odpowiednim traktowaniem serii, to marka umrze.

Jedynym rozwiązaniem problemu jest usunięcie sklepu oraz mikrotransakcji, a dodatkowo twórcy powinni zając się przygotowaniem wyzwań oraz darmowych zrzutów zawartości – tak by społeczność chętnie wracała do pozycji.

Źródło: https://www.change.org/p/ubisoft-assassins-creed-remove-the-helix-store-microtransactions

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Valhalla petycja Ubisoft