Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.02.2021 17:43
sega
1137V

SEGA dużo zawdzięcza Xbox Game Passowi i chwali Microsoft

SEGA jest zadowolona ze współpracy z Microsoftem, co pozwala im ładować swoje produkcje do katalogu Xbox Game Passa.

Xbox Game Pass jest chwalony przez wielu twórców - jednym z nich jest firma SEGA zajmująca się wydawaniem wielu gier na rynek. Japoński producent jest zadowolony z współpracy z Microsoftem, bowiem pozwoliła ona im przedstawić wydawane spod ich chorągwi tytuły szerszemu gronu odbiorców.

Wydawca miał tutaj na myśli produkcję o nazwie Two Point Hospital, w którą zagrało - dzięki Xbox Game Passowi - ponad 3 miliony graczy na całym świecie, co, jak na tematykę gry, jest bardzo dobrym wynikiem. SEGA uważa, że wchodząc w skład popularnej usługi Microsoftu zyskujemy wiele korzyści i umacniamy swoją pozycję na rynku, a wzrost zainteresowania pomaga danej firmie w dalszych działaniach.

Wydawca zaznaczył także, że jest bardzo zadowolony z wyników, które osiągnęli dzięki abonamentowi XGP. Japończycy mają nadzieję, że druga strona medalu także ma uśmiech na twarzy, bowiem, jak zaznaczyła w wywiadzie dla Eurogamera Anna Downing (osoba z SEGI odpowiadająca za relacje): "Microsoft chciał wysokiej jakości tytułów, więc skorzystaliśmy z tej wspaniałej okazji". Można łatwo się domyślić, że mowa tutaj m.in. o grach z serii Yakuza.

Przypomnijmy, że w lutym do Game Passa trafi m.in. DiRT 5.

Źródło: https://wccftech.com/sega-were-really-happy-with-xbox-game-pass-results-and-hope-microsoft-is-too/

Tagi: Sega Two Point Hospital Two Point Studios