Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2021 13:58
Xbox Game Pass - xCloud - PC
2233V

Xbox Game Pass na PC w nowej formie coraz bliżej. Pierwsze screeny pokazują xCloud przez przeglądarkę

Microsoft może już wkrótce zapowiedzieć nową formę dostępu do Xbox Game Pass. Korporacja ma właśnie testować usługę przez chmurę oraz przeglądarkę. Będzie to świetna opcja dla graczy z mocnym i stabilnym Internetem domowym.

Redakcja The Verge otrzymała wiadomość o właśnie odbywających się testach. Microsoft sprawdza, jak xCloud działa przez przeglądarkę internetową. Gracze w tym wypadku nie muszą mieć mocnego PC, by móc zagrać w produkcje z katalogu Xbox Game Pass. Pracownicy amerykańskiej korporacji mają przeprowadzać testy przed publicznym dostępem do propozycji.

Microsoft już w zeszłym roku potwierdził, że chce za pomocą chmury udostępnić zainteresowanym katalog Xbox Game Pass Ultimate, a nawet mogliśmy spojrzeć na mały test propozycji. Według dziennikarzy – właśnie taka opcja nadciąga i będzie oferowana szerszemu gronu odbiorców. Klienci w tym wypadku mają korzystać z prostej aplikacji, która pozwala wybrać odpowiednią produkcję z listą rekomendacji, a następnie użytkownicy mogą włączyć rozgrywkę na pełnym ekranie. W trakcie zabawy niezbędne jest podłączenie kontrolera Xbox.

Nie wiemy, na jaką rozdzielczość będą mogli liczyć gracze, ale The Verge celnie wspomina, że Cloud Gaming korzysta aktualnie z serwerów postawionych na Xboksach One S i przynajmniej do czasu przesiadki na Xboksy Series X (ma się to odbyć w 2021 roku), możemy nie otrzymać rozgrywki w 4K.

Granie w chmurze ma trafić na PC przez przeglądarkę (Google Chrome i Microsoft Edge), ale również aplikację Xbox na Windows 10. Amerykanie mają testować propozycję, ponieważ pozwoli to również zaistnieć na urządzeniach Apple – gracze na smartfonach i tabletach (iPhone, iPad) mogliby otrzymać dostęp do katalogu Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox Game Pass - xCloud - PC - 1

Xbox Game Pass - xCloud - PC - 2

Xbox Game Pass - xCloud - PC - 3

Xbox Game Pass - xCloud - PC - 4

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/15/22283739/microsoft-xcloud-web-screenshots-cloud-gaming-streaming-browser-features

Tagi: cloud gaming PC Xbox Game Pass xcloud