Iza Łęcka Iza Łęcka 08.03.2021 07:00
PS5 chłodzone wodą
7740V

PS5 z chłodzeniem wodnym i nową obudową. Efektowny projekt ma trafić do sprzedaży

Zupełnie odświeżony projekt PS5 został zaprezentowany w Sieci. Jego twórca zazwyczaj zajmuje się przygotowaniem niestandardowych komputerów osobistych, jednak przez ostatnie dwa miesiące tworzył zbierającą pochwały bryłę konsoli Sony. Sprawdźcie nietypowo wyglądający sprzęt.

Na kanale YouTube Modding Cafe został opublikowany zestaw filmów prezentujących proces odświeżenia wyglądu PlayStation 5. Twórcy poświęcający przede wszystkim czas na modyfikacje PC zajęli się stworzeniem w pełni funkcjonalnego PS5 z wykorzystaniem chłodzenia wodnego. Ich projekt zbiera pochwały wśród graczy, tymczasem niektórzy będą mogli zakupić urządzenie.

Przygotowanie bryły trwało dwa miesiące – na początku rozłożono konsolę na części, stworzono niestandardowe komponenty oraz panele, by następnie skupić się na nowym systemie chłodzenia. Pamiętajmy, że w nowej generacji Sony nie zostało wykorzystane przytoczone rozwiązanie.

„To dopiero pierwsza edycja PS5 z chłodzeniem wodnym, będzie ich o wiele więcej. Kontynuujemy [przygotowania] do [komercyjnej] wersji, a także jesteśmy gotowi do zintegrowania PS5 z chłodzeniem wodnym w jednym z naszych następnych komputerów PC, nie przegapcie tego” – powiedział Nhenhophach w filmie opublikowanym na swoim kanale w serwisie YouTube.

Zastosowanie chłodzenia wodnego mogłoby wpłynąć na gabaryty PlayStation 5 – choć autorzy nowej wersji zdecydowali się na dużą, efektowną obudowę, to konsola z nowym elementem mogłaby być znacznie mniejsza. Jednocześnie przeprowadzono dokładne testy urządzenia z uwzględnieniem pomiaru temperatury, ale trzeba zaznaczyć, że nie było to najłatwiejsze zadanie, gdyż, jak wskazali twórcy, jest to bardzo utrudnione.

Warto dodać, że PS5 był najchętniej kupowanym next-genem 2020 roku wśród graczy z Wielkiej Brytanii. Sprawdźcie również pomysł jednego z nowych właścicieli konsoli, który postanowił ukryć sprzęt Sony przed żoną. 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/pc-modder-creates-fully-functioning-water-cooled-playstation-5/

Tagi: chłodzenie wodne playstation 5 ps5 Sony