Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 06.03.2021 16:45
Genshin Impact zarobki
1384V

Najlepiej zarabiające gry mobilne. Genshin Impact i Pokemon GO wśród największych hitów

Rynek gier mobilnych generuje niewyobrażalnie wręcz duże zyski, dzięki czemu każdy duży tytuł jaki zdoła się przebić do szerszej publiczności, może liczyć na gigantyczne zarobki. Dziś poznaliśmy jedne z najbardziej dochodowych gier ostatnich miesięcy.

Zespół jednego z najważniejszych portali gromadzących dane z rynku mobilnego, Sensor Tower, przygotował krótki aczkolwiek bardzo ciekawy raport opisujący 5 ostatnich miesięcy z przenośnego sektora naszej branży - konkretniej rzecz ujmując zbadano okres od 28 września do 28 lutego.

Wynika z niego, że Tencent wciąż jest niekwestionowanym liderem rynku, a jego Honor of Kings zarobił w niecałe pół roku aż 1,2 miliarda dolarów! Na drugim miejscu jest zaś PUBG, które zgarnęło sporo kasy z chińskiego rynku i ostatecznie w 5 miesięcy zgarnęło 1,1 miliarda dolców.

Zaskakująco dobrze radzi sobie zaś Genshin Impact, albowiem od dnia swojej premiery zarobił już 873 miliony dolarów z czego aż 253 miliony wygenerowali sami Chińczycy, na drugim miejscu są Japończycy 237 milionów, a za nimi są Amerykanie z 162 wydanymi milionami.

Na czwartym miejscu pod kątem zarobków znalazło się Pokemon GO, na którego gracze wydali aż 651 milionów. Zestawienie zamyka zaś Roblox z 579 milionami dolarów zarobku. Dość szokujące wydaje się zaś być to, że do rankingu nie załapał się Fortnite, który zapewne bardzo mocno ucierpiał poprzez wyrzucenie go z App Store na urządzeniach Apple. 

Źródło: https://sensortower.com/blog/genshin-impact-revenue-first-five-months
https://www.dualshockers.com/how-much-genshin-impact-made-since-release-revenue-revealed/

Tagi: Genshin Impact miHoYo Pokemon GO Roblox Sensor Tower