Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 09:39
Monopoly Plus
1759V

Monopoly Plus osiągnął lepszy wynik od Marvel's Avengers i Ghost of Tsushima w UK. Gra Ubisoftu bije rekordy

Nie trzeba wydawać setek milionów dolarów na tworzenie nowych IP lub podejmować współpracę z Marvelem, by osiągnąć wyśmienite wyniki. Monopoly Plus to jedna z najchętniej kupowanych gier ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii. Tytuł osiągnął zaskakujące rezultaty.

Monopoly Plus to w prostych słowach klasyczna planszówka wydana w cyfrowej wersji. Za produkcję odpowiadał Ubisoft i choć tytuł zadebiutował na rynku w 2014 roku, to jednak nadal cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem.

Sytuację przybliżył Christopher Dring, redaktor naczelny GamesIndustry.biz, który potwierdził, że Monopoly Plus w 2020 roku zanotowało lepszy wynik od Marvel's Avengers i Ghost of Tsushima. Gra Ubisoftu sprzedała tyle samo kopii, co promowany przez japońską korporację Spider-Man Miles Morales.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, ale Dring postanowił pogłębić temat i okazuje się, że łącząc sprzedaż Monopoly Plus (PlayStation 4, Xboksa One, PC) i Monopoly (Switch), to tytuł francuskiej korporacji znalazłby się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii – zaraz za The Last of Us 2. Ubisoft w samej Wielkiej Brytanii sprzedał łącznie ponad pół miliona dwóch gier z serii Monopoly.

Biorąc pod uwagę ile musiało kosztować stworzenie Marvel's Avengers, Ghost of Tsushima czy też The Last of Us 2, możemy przyjąć, że Ubisoft zanotował naprawdę kapitalny wynik i korporacja pewnie będzie rozwijać to IP.

Źródło: Twitter: Chris_Dring

Tagi: EA Games Electronic Arts Monopoly Monopoly Plus Ubisoft