Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 24.06.2010 15:31
Kinect za drogi dla rynku, PS Move już tanieje
1197V

Kinect za drogi dla rynku, PS Move już tanieje

Ledwo poznaliśmy cenę PlayStation Move, a już zdążyło stanieć, zanim trafiło do sklepów. Tymczasem wciąż czekamy na oficjalną i finalną cenę Kinecta. To, co podpowiada nam logika, inni postanowili wyartykułować na głos - Kinect jest za drogi jak na swój target.xxxxx

 

Przedstawiciele różnych sieci handlowych i sklepów z Wielkiej Brytanii nawołują Microsoft do obniżenia ceny Kinecta poniżej 100 funtów - czyli zejścia poniżej zapowiedzianych wstępnie 150 $. Tim Ellis, szef działu growego znanej sieci HMV twierdzi, że bez właściwej ceny Kinect nigdy nie trafi do masowego odbiorcy - to może udać się jedynie jeśli oferta cenowa będzie odpowiednio atrakcyjna. Nick Sultani z sieci Morrison dodaje, że każda cena poniżej trzech cyferek może zachęcić ludzi do kupna i zejście poniżej 100 funtów przyniesie wymierne korzyści. Według niego, porównywanie ceny Kinecta z PlayStation Move przez konsumentów jest nieuniknione - a duże rozbieżności pomiędzy nimi będą szkodliwe dla Microsoftu. Jeszcze dalej posuwa się Igor Cipolletta, szef ShopTo, wskazując cokolwiek powyżej 80 funtów jako mało optymistyczne: "Przewidywana cena Kinecta powyżej 79,99 funtów niewiele zrobi w temacie przyciągnięcia pierwszych klientów, mając tym samym wpływ na wyniki sprzedaży w krótkim i średnim okresie."

 

Warto w tym miejscu dodać, iż kilka dni temu pojawiły się przecieki mówiące o tym, że 150 $ wynosi podobno sam koszt produkcji Kinecta - i de facto spędza to sen z powiek także jego producentom, bo wcale nie daje wiele możliwości manewrów cenowych. Inne plotki mówią, jakoby w przyszłości miał pojawić się także Kinect Premium za 189 $, a tańsza wersja - za 150 $ - powstała właśnie po to, aby uatrakcyjnić cenę tego sprzętu.

 

Dla porównania przypomnijmy, że podane przez nas ceny PlayStation Move były sugerowanymi cenami sprzedaży, które zaraz po premierze mogą być zaniżane przez duże sieci sprzedaży (tak było np. w przypadku zestawów EyePet z kamerą - cena sugerowana 159 zł często zamieniała się w sklepach nawet na 140 zł). Żeby było śmieszniej - w Anglii dzieje się to już teraz. Cena sugerowana dla Wysp to 39,99 funtów za kontroler PS Move - tymczasem sieć GAME wyceniła go na 34,99 funta, a Amazon na 37,91 funta. GAME obniżył także cenę Navi Controllera - do 24,99 funta, co oznacza, że komplet nowych kontrolerów Sony można mieć za 60 funtów, a dwa PS Move poniżej 70 funtów.

 

Czy jest szansa, że Microsoft ugnie się pod naporem opinii publicznej i sektora rynkowego? Czy jednak górę weźmie chęć zminimalizowania strat? Jak byście się zapatrywali na tańszego Kinecta, w stosunku do PS Move? 

Tagi: kinect playstation move