Iza Łęcka Iza Łęcka 04.03.2021 08:16
Dungeons & Dragons
1343V

Dungeons & Dragons od twórców CS:GO. Deweloperzy potwierdzają prace nad grą

Sympatycy świata Dungeons & Dragons mogą zacierać rączki. Po ogłoszeniu Dark Alliance, przyszedł czas na kolejny tytuł osadzony w klimatycznym uniwersum. Tym razem opracowaniem nowej produkcji zajmie się Hidden Path Entertainment, czyli studio, które pracowało dla Valve nad przygotowaniem Counter-Strike: Global Offensive.

Chris Socks, prezes Wizards of the Coast, w 2019 roku potwierdził, że powstaje „siedem lub osiem” gier związanych z marką Dungeons & Dragons. Obecnie znamy tylko jedną pozycję, która jest rozwijana – Dark Alliance zostało ujawnione pod koniec 2019 roku.

Możemy jednak potwierdzić, że Hidden Path Entertainment to kolejne studio rozwijające kultowe IP. W najnowszej wiadomości na Twitterze zespół podzielił się wstępnymi informacjami dotyczącymi projektu, przedstawiając jednocześnie kilka ofert pracy.

Twórcy skupiają się na trzecioosobowej grze RPG AAA w otwartym świecie fantasy, a wydarzenia rozegrają się we wspomnianym uniwersum Dungeons & Dragons. Najprawdopodobniej deweloperzy znajdują się na wczesnym etapie prac, gdyż wciąż trwają poszukiwania wielu pracowników, którzy chcieliby dołączyć do ekipy.

Produkcja osadzona w świecie Dungeons & Dragons powstanie na Unreal Engine 4, natomiast Hidden Path Entertainment poszukuje programistów, którzy posiadają doświadczenie w pracy na konsolach, co sugeruje wydanie gry nie tylko na PC.

Amerykański producent pracował dotychczas między innymi nad Defense Grid: The Awakening, Age of Empires II: HD Edition, Defense Grid 2, jednak zdecydowanie najgłośniejszym tytułem studia jest wspomniany Counter-Strike: Global Offensive, który był rozwijany we współpracy z Valve.

Źródło: https://www.ign.com/articles/open-world-third-person-dungeons-and-dragons-rpg-in-development

Tagi: Dungeons & Dragons Hidden Path Entertainmen pc playstation 5 PS5 Xbox Series X XSX