Nintendo Switch Pro z ekranem OLED. Redakcja Bloomberga zdradza szczegóły

Gry (plotka)
5758V
Nintendo Switch Pro z ekranem OLED. Redakcja Bloomberga zdradza szczegóły
Iza Łęcka | 06.03.2021, 04:06

Dziennikarze Bloomberga kontynuują dochodzenie na temat nowego modelu Nintendo Switcha, dzięki uzyskaniu informacji dotyczących nowych ekranów OLED, za stworzenie których będzie odpowiadać Samsung. Producent rozpocznie masową produkcję części jeszcze w czerwcu.

Obecnie Nintendo zaprzecza plotkom oraz przeciekom dotyczącym nowego Nintendo Switcha, jednak dla nikogo nie powinno to być zbyt wielkim zaskoczeniem – Japończycy w zeszłym miesiącu udostępnili na rynku konsolę z okazji 35-lecia Super Mario Bros., natomiast w czerwcu na półkach sklepowych pojawi się egzemplarz dla fanów Monster Huntera. Wydaje się prawdopodobne, że w ciągu najbliższych miesięcy priorytetem jest sprzedaż wcześniej zapowiedzianych modeli, by w następnym kroku skupić się na przedstawieniu usprawnionego sprzętu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jednak redakcja Bloomberg kontynuuje swoje śledztwo – w sierpniu Takashi Mochizuki informował o mocniejszym urządzeniu, a we wrześniu wspomniał o prośbie Nintendo wysłanej do deweloperów.

Obecnie dziennikarz otrzymał dostęp do kolejnych szczegółów, bowiem jego zdaniem Samsung w czerwcu rozpocznie produkcję 7-calowych ekranów OLED, które będą przeznaczone dla nowego Nintendo Switcha. Redaktor podkreśla, że urządzenie powinno zostać ujawnione jeszcze w tym roku, a większy ekran dotykowy napędziłby sprzedaż w okresie świąt.

„Samsung Display Co. rozpocznie masową produkcję 7-calowych paneli OLED o rozdzielczości 720p już w czerwcu ze wstępnym celem produkcji niespełna miliona sztuk w miesiąc, powiedziały osoby, które poprosiły o anonimowość w związku z omawianiem wewnętrznych spraw. Wyświetlacze są przewidziane do wysyłki do montażu w okolicy lipca. Przedstawiciele Nintendo i Samsung Display odmówili komentarza”.

Bloomberg podkreśla, że wyświetlacz OLED może niezwykle pozytywnie wpłynąć na użytkowanie konsoli:

„Panel OLED będzie zużywał mniej baterii, oferował wyższy kontrast i prawdopodobnie szybszy czas reakcji w porównaniu z obecnym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym Switcha” - powiedział Yoshio Tamura, współzałożyciel firmy konsultingowej DSCC zajmującej się wyświetlaczami.

Aktualnie Nintendo Switch posiada 6,2-calowy ekran, natomiast Nintendo Switch Lite otrzymał 5,5-calowy wyświetlacz. Takashi Mochizuki zwraca uwagę, że Big N może zapewnić także mniejsze ramki, co zostanie dobrze odebrane przez sympatyków marki.

Co więcej, dziennikarz otrzymał wiadomość, że rozgrywka w 4K będzie możliwa po podłączeniu nowego Nintendo Switcha do stacji dokującej. Japończycy mieliby wybrać mniej elastyczne ekrany OLED, które są tańszą alternatywą stosowaną w high-endowych smartfonach.

Do kwestii rozdzielczości odniósł się Jeff Grubb, który uważa, że Nintendo stawia na 720p, by nowy model mógł działać dłużej:

Źródło: https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2021-03-04/nintendo-plans-switch-model-with-bigger-samsung-oled-display

Komentarze (160)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper