GTA 5 na PS5 nie będzie prostym portem. Rockstar zapewni nowe doświadczenie

Gry
7002V
GTA 5 na PS5 nie będzie prostym portem. Rockstar zapewni nowe doświadczenie
Wojciech Gruszczyk | 06.03.2021, 04:07

Od dawna czekamy na pełną prezentację GTA na najnowszy sprzęt Sony i Microsoftu. W sprawie remasterów wypowiedział się Strauss Zelnick i szef Take-Two potwierdził, że Rockstar nie może zapewnić prostych odświeżeń.

Jeszcze w tym roku na rynku ma pojawić się GTA 5 w next-genowym wydaniu i produkcja tym samym będzie już dostępna na trzeciej generacji. Gracze nie muszą w tym wypadku obawiać się prostego portu, a w sprawie odświeżenia produkcji wypowiedział się Strauss Zelnick.

Dalsza część tekstu pod wideo

Szef pojawił się na konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Conference, podczas której wytłumaczył podejście jego firmy do odświeżonych przygód. Klienci mogą w tym wypadku liczyć na coś więcej niż zwykłe podbicie rozdzielczości:

„Remastering zawsze był częścią strategii. Robimy to inaczej niż konkurencja - nie tylko przenosimy tytuły, ale poświęcamy czas na to, aby jak najlepiej dostosować grę do nowego wydania, do nowej technologii, na której ją wypuszczamy”.

Rockstar i Take-Two nie są zainteresowane „prostymi portami”, a zamiast tego chcą znacząco ulepszać pozycje wykorzystując najnowszą technologię:

„Ulepszamy technologię, poprawiamy oprawę graficzną i zwiększamy wydajność. I właśnie dlatego myślę, że nasze zremasterowane tytuły zazwyczaj radzą sobie tak dobrze”.

Strauss Zelnick podczas wydarzenia podkreślił, że jego zespoły świetnie poradziły sobie z odświeżeniem Mafii, a teraz GTA 5 trafi na następną generację i ponownie Rockstar zaoferuje coś więcej niż zwykłe porty:

„To był [GTA 5] wyznacznik standardów w czasie premiery, nadal był wyznacznikiem standardów na drugiej generacji, a teraz zobaczymy, jak Grand Theft Auto poradzi sobie na następnej generacji. Oczywiście, jestem przekonany, że Rockstar dostarczy po prostu świetne doświadczenie, ale nie możesz tego zrobić, jeśli robisz po prostu prosty port”.

Warto przypomnieć, że Strauss Zelnick na ostatnim spotkaniu z inwestorami wspomniał o możliwym przenoszeniu kolejnych gier na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S. Według plotek na najnowszy sprzęt ma trafić GTA Trilogy Remastered.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/rockstar-owner-discusses-remasters-strategy-says-its-not-interested-in-simple-ports/

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper