Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.02.2021 15:39
SOL
7787V

Popularna streamerka SOL nie żyje. Zabił ją zawodowy gracz Call of Duty Mobile

Brazylijskie media podają, że na początku bieżącego tygodnia z tego świata odeszła SOL - popularna stramerka, która została zabita przez profesjonalnego gracza COD: Mobile.

Na początku bieżącego tygodnia miejsce miała tragiczna sytuacja, która poruszyła brazylijską społeczność graczy. Doszło do zabójstwa pewnej popularnej streamerki, Oliveriry Bueno da Silvy, posługującej się nickiem SOL. Jak do tego doszło?

Zamordowana sporo czasu spędzała w Call of Duty: Mobile, podobnie zresztą jak jej morderca - Guilherme Alves Costy. W trakcie jednej z rozgrywek zaczęli się komunikować, a profesjonalny gracz należący do drużyny FBI eSports w jakiś sposób zachęcił ją do przyjścia do swojego miejsca zamieszkania.

SOL poszła do jego domu, a gdy znalazła się już w środku, została kilka razy śmiertelnie dźgnięta nożem. Co najgorsze, morderca przez cały czas trzymał w swojej ręce telefon i całe zajście nagrał, a następnie wrzucił na media społecznościowe - w tym na WhatsAppa, na kanał pewnej organizacji e-sportowej.

Alves Costa został bardzo szybko zatrzymany przez policję. Nie czuł skruchy i na postawione mu zarzuty odpowiedział, że od dłuższego czasu chciał to zrobić. Wciąż nie wiadomo, dlaczego tak bardzo zależało mu na śmierci SOL.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sol-call-of-duty-mobile/

Tagi: activision Call of Duty: Mobile TiMi Studios