Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.02.2021 15:30
Twórcy Gry o Tron dla Netflixa
638V

Metal Lords to nowy film od twórców Gry o Tron. David Benioff i D.B. Weiss stworzą film o heavy metalu

Ponad 1.5 roku po tym, jak dwóch znanych twórców opuściło szeregi HBO, wreszcie zapowiedziano ich pierwszy projekt, który stworzą dla Netflixa. 

Nie od dziś wiadomo, że Netflix coraz chętniej idzie w kierunku wypuszczania wysokobudżetowych produkcji pełnometrażowych na swoją platformę, odpinając powoli łatkę dostawców wyłącznie seriali. Szczególnie nosiło się to w okresie pandemii, gdzie to właśnie ta firma dostarczała nam masę treści, które normalnie mogłyby lądować w kinach, jak "The Old Guard" (nasze wrażenia przeczytacie tutaj) czy "Tyler Rake: Ocalenie" (sprawdźcie naszą recenzję). 

Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnym dużym projekcie, który ma zadebiutować za jakiś czas. Za jego stworzenie odpowiadać będzie dwójka doskonale znanych panów - David Benioff i D.B. Weiss, którzy mają na swoim koncie przecież "Grę o Tron". Ich najnowsza pozycja, będąca filmem, a nie serialem, zatytułowana zostanie "Metal Lords", a w obsadzie znajdą się choćby Jaeden Martell czy Isis Hainsworth. 

I, co ciekawe, będzie to produkcja o tematyce muzycznej! Jak możemy bowiem przeczytać w oficjalnym opisie, dwoje dzieci spróbuje założyć heavy metalowy zespół w liceum. Prawdopodobnie wspomnienie wyżej aktorzy wcielą się właśnie w tę dwójkę. Oprócz Benioffa i Weissa za projekt odpowiedzialni będą również Greg Shapiro, Bernie Caulfield i Robin Fisichell.

Warto wspomnieć jeszcze jedną ciekawostkę, która szczególnie może ucieszyć fanów konkretnej muzyki. W ogłoszeniu mogliśmy przeczytać informację o tym, że były gitarzysta doskonale znanego zespołu Rage Against the Machine, Tom Morello, został producentem muzycznym i zajmie się oprawą dźwiękową dla "Metal Lords". 

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/new-netflix-movie-from-game-of-thrones-creators-revealed/

Tagi: film Gra o Tron Metal Lords netflix