Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.02.2021 11:30
Tormented Souls na PS5 i XSX
1046V

Tormented Souls nie trafi na poprzednią generację. Horror inspirowany Resident Evil zmierza na PS5 i XSX|S

PQube, wydawcy głośnego horrorowego projektu, oficjalnie wycofują się z planów wydania go na poprzednią generację konsol od Microsoftu i Sony.

Tormented Souls to ciekawy projekt, nad którego powstawaniem czuwają dwie ekipy producenckie - Dual Effect oraz Abstract Digital. Owocem tej współpracy ma być nowoczesny i bardzo dopracowany horror, który w swoich założeniach mocno inspirowany jest takimi seriami, jak Silent Hill czy Resident Evil - zresztą, pierwszy zwiastun genialnie to pokazał

Gra miała trafić na niemałą liczbę sprzętów, ale prawdopodobnie to już przeszłość. Najpierw w informacji prasowej od wydawców z PQube nie pojawiła się wzmianka o poprzedniej generacji. A teraz, jak wynika z najnowszych informacji, które wypłynęły za pośrednictwem Gematsu, wersje na PlayStation 4 i Xboksy One zostały anulowane. Oznacza to, że obecnie projekt przeznaczony jest wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X i Series S, a także Nintendo Switch oraz PC.

Już właściwie jakiś czas temu mogliśmy czytać zachwyty załogi z Dual Effect nad tym, jakie możliwości daje nowa generacja konsol - w tym kontroler DualSense. I wygląda na to, że zamierzają skupić się właśnie na opcjach, które zaoferowały twórcom listopadowe sprzęty. Cóż, jeśli dzięki temu ostateczny projekt okaże się naprawdę udane, chyba warto zaryzykować! Premiera? Podobno jeszcze w tym roku.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/02/tormented-souls-adds-ps5-and-xbox-series-versions-ps4-and-xbox-one-versions-cancelled

Tagi: Dual Effect / Abstract Digital PQube Tormented Souls