Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.02.2021 18:38
square enix
1059V

Gracz przesyłający śmiertelne groźby Square Enix odnaleziony przez policję

Japoński serwis o grach poinformował graczy, że właśnie złapano gracza, który w listopadzie zeszłego roku wysyłał groźby śmiertelne do pracowników firmy Square Enix.

Nigdy nie jesteśmy anonimowi w sieci - o złotej regule korzystania z internetu zapomniał jeden z graczy, który otwarcie krytykował Square Enix, twórców m.in. serii Final Fantasy, przesyłając pracownikom japońskiej firmy sporo śmiertelnych gróźb.

Swoje "listy" (było ich dokładnie 37) wysyłał w listopadzie poprzedniego roku za pomocą oficjalnej strony tytułu Dragon Quest of the Stars, próbując tym samym wyrazić swoje ogromne niezadowolenie po przegranej rozgrywce. Niektóre z jego gróźb brzmiały następująco: "Zabiję tego, który tak ustawił tę rozgrywkę!".

Możemy takiego tekstu nie brać na poważnie, ale nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie ekranu, więc zawsze warto mieć się na baczności. Tego samego zdania jest japońska policja, która poinformowała, że zdołała zidentyfikować i złapać agresywnego gracza, którym okazał się być mieszkaniec Saitamy - Toshiyuki Kan. Teraz możemy być pewni, że nie spełni on swoich gróźb.

Źródło: https://gamerant.com/man-arrested-sending-myriads-death-threats-square-enix/

Tagi: Dragon Quest of the Stars groźby policja sqaure enix Square Enix