Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2021 01:11
PS5 i dodatkowy dysk SSD
5335V

PS5 i dodatkowy dysk SSD. Wiemy, kiedy Sony pozwoli zwiększyć pamięć PlayStation 5

W PS5 znajduje się slot na dysk SSD, który aktualnie jest niedostępny dla graczy. Producent musi zadbać o aktualizację związaną z zapewnieniem dodatkowej pamięci PlayStation 5 – redakcja Bloomberga potwierdza pierwsze szczegóły dotyczące firmware.

PS5 trafił na rynek z małym dyskiem (667GB dla graczy), jednak Japończycy zapewnili dodatkowy slot, do którego będzie można podpiąć odpowiedni dysk SSD. Obecnie producent nie umożliwił korzystania z dodatkowej pamięci, ale wszystko ma zmienić się już wkrótce.

„Przygotowujemy się do dostarczenia zaktualizowanej wersji oprogramowania (firmware) tego lata. Kilka osób zaznajomionych ze sprawą potwierdziło wiadomość pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ ma to miejsce przed oficjalnym ogłoszeniem”.

Redakcja Bloomberga donosi, że dodatkowy slot zostanie aktywowany przez firmware, którego premiera odbędzie się latem – zgodnie z informacją uzyskaną od jednego z pracowników, dzięki aktualizacji oprogramowania poprawiona zostanie prędkość wentylatora, ponieważ niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury całego urządzenia.

Już od premiery nowej generacji gracze czekają, by móc skorzystać z drugiego dysku w nowej generacji, gdyż zaproponowana przez Sony przestrzeń wydaje się niewystarczająca, gdy zakupuje się gry, które zajmują około 100-150GB.

W niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się przedstawienia wszystkich szczegółów z jednoczesnym ujawnieniem rekomendowanych dysków SSD, które będą najlepiej współpracować z PlayStation 5. Już kilka miesięcy wcześniej Japończycy zapowiadali stosowne ogłoszenie. Obecnie do sprawy odniósł się rzecznik Sony:

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pracujemy nad umożliwieniem rozszerzenia pamięci masowej M.2 SSD dla PlayStation 5. Terminy nie zostały ogłoszone, a szczegółami podzielimy się później”.

Sprawdźcie naszą relację z ostatniego State of Play.

Źródło: https://www.bloomberg.co.jp/news/articles/2021-02-26/QP0U9BDWLU6M01?srnd=cojp-v2

Tagi: playstation 5 ps5 sony ssd