Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2021 12:44
Final Fantasy VII Remake Part 2 bez Tetsuyi Nomury w roli reżysera
1348V

Final Fantasy VII Remake Part 2 bez Tetsuyi Nomury w roli reżysera

W trakcie State of Play Square Enix zaprezentował Final Fantasy VII Remake: Intergrade, ale trzeba pamiętać, że to tylko przystawka przed głównym daniem, czyli przed 2 epizodem remake'a kultowej "Siódemki".

Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że reżyserem Final Fantasy VII Remake - Part 2 nie będzie Tetuya Nomura. Obowiązki reżysera bierze na siebie wyłącznie Naoki Hamaguchi, współreżyser wydanego w 2020 roku Final Fantasy VII Remake.

Nomura wytłumaczył, że nie oznacza to, że porzuca projekt - deweloper zapewnia, że jego udział w tworzeniu kontynuacji remake'a "nie zmieni się w istotny sposób".

"Rolę reżysera kontynuacji Final Fantasy VII Remake powierzyliśmy Naoki Hamaguchiemu. Ja będę natomiast zaangażowany w więcej projektów - jako dyrektor kreatywny, włączając w to Remake FFVII i tytuły mobilne. Mój udział w pracach nad tytułem nie zmieni się w istotny sposób; proszę wszystkich o dalsze wsparcie" - powiedział Tetsuya Nomura.

Nomura stwierdził również w wywiadzie udzielonym Famitsu, że pracuje obecnie nad większą liczbą tytułów, niż kiedykolwiek wcześniej. Deweloper zdradził też, że głównym przeciwnikiem w FFVII Remake Integrade będzie Weiss, a nie Sephiroth. 

"Walka Clouda i Weissa to coś, o czym marzyłem od czasu premiery FFVII Remake na PS4" - powiedział Nomura.

Weiss to postać, która nie występowała w FFVII na PS1 i została wprowadzona dopiero w mało udanym spin-offie pt. Dirge of Cerberus.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/02/final-fantasy-vii-remake-part-two-to-be-directed-by-part-one-co-director-naoki-hamaguchi
https://www.siliconera.com/tetsuya-nomura-final-fantasy-interview-reveals-new-game-details/

Tagi: ffvii remake Final Fantasy VII Remake Square Enix