Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2021 07:35
PUBG New State
1088V

PUBG New State zapowiedziane. Twórcy rozwijają „futurystyczne Battle Royale”

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds potwierdzili nową produkcję, która zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. PUBG Studio pracuje nad PUBG New State, które zmierza wyłącznie na urządzenia mobilne. Zaprezentowano pierwszy zwiastun tytułu.

PUBG New State to najnowsza pozycja rozwijająca uniwersum PUBG, która będzie dostępna w modelu biznesowym free-2-play. Premiera na urządzeniach mobilnych odbędzie się jeszcze w tym roku, a deweloperzy planują zaoferować nowe doświadczenie dzięki „futurystycznej przygodzie”.

MinKyu Park, producent wykonawczy PUBG New State, jest pewien, że gracze będą zachwyceni kolejną propozycją:

„Biorąc pod uwagę wsparcie fanów i ogromny sukces poprzednich gier, to zaszczyt, że mogę skonstruować i przedstawić kolejną grę we franczyzie, która zrewolucjonizowała gatunek battle royale na całym świecie. Chcemy budować na tym dziedzictwie, tworząc doświadczenie, które przesuwa granice gier mobilnych. Obserwowanie, jak nasz zespół spotyka się, aby stworzyć globalny produkt, było niesamowitym przeżyciem i jesteśmy pewni, że [gra- przyp. red.] przekona wszystkich odbiorców, gdy pojawi się na rynku jeszcze w tym roku”.

PUBG New State zostało przygotowane od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych i będzie wykorzystywać pełny potencjał smartfonów oraz tabletów. Deweloperzy opracowali specjalny system renderowania (Global Illumination), który ma zapewnić szereg ulepszeń.

Produkcja zaoferuje lepszą wydajność, jak również możliwość dostosowywania broni, a podczas akcji wykorzystywane będą przykładowo drony, nowe pojazdy lub tarcze balistyczne. Akcja gry przeniesie śmiałków do 2051 roku, czyli lata po pierwszym PUBG.

Warto przypomnieć, że już na początku roku pisaliśmy o „PUBG 2.0”, który według ostatnich informacji miałby zadebiutować także na konsolach oraz PC – możliwe, że deweloperzy potrzebują więcej czasu na dopracowanie wersji na inne platformy. Z PlayerUnknown's Battlegrounds będzie także połączony The Callisto Protocol.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2021/02/24/pubg-studio-announces-the-future-of-the-battle-royale-franchise-with-pubg-new-state

Tagi: PlayerUnknown's Battlegrounds PUBG PUBG New State