Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2021 16:19
Star Wars Republic Commando PS4
1360V

Star Wars Republic Commando powraca. Gra zadebiutuje w kwietniu

Sony właśnie potwierdziło jeden z ostatnich przecieków. Star Wars Republic Commando powróci i gracze ponownie otrzymają możliwość zapoznania się z klasyczną produkcją. Nie możemy niestety liczyć na pełny remake.

Star Wars: Republic Commando zadebiutował pierwotnie w 2005 roku i produkcja była przygotowana przez LucasArts. Tytuł pierwotnie był dostępny na Xboksie oraz komputerach osobistych, ale za sprawą studia Aspyr możemy szykować się na premierę pozycji na innych platformach.

Wiadomość aktualnie opublikowało Sony, które oczywiście zapowiedziało wersję na PlayStation 4 (na PS5 zagramy dzięki wstecznej kompatybilności), ale możemy podejrzewać, że tytuł trafi jeszcze przynajmniej na Nintendo Switcha.

Star Wars Republic Commando powróci z ulepszonym sterowaniem i pucharkami, ale jak podkreślają deweloperzy – jest to port. Studio jedynie upewniło się, że pozycja będzie grywalna na współczesnych platformach, więc nie możemy liczyć na wielkie zmiany w rozgrywce czy też konkretne upiększenie oprawy. Premiera gry odbędzie się 6 kwietnia.

Warto przypomnieć, że Aspyr Media, które zostało kupione przez Embracer Group, wcześniej przywróciło na rynek Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast i Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy.

[Aktualizacja #1]

Star Wars: Republic Commando pojawiło się również w eShopie.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/02/24/star-wars-republic-commando-launches-on-ps4-this-april/

Tagi: Activision LucasArts Star Wars: Republic Commando