Rustler chłodno przyjęty przez graczy. Pierwsze wyniki sprzedaży średniowiecznego GTA

News
2594V
Rustler chłodno przyjęty przez graczy. Pierwsze wyniki sprzedaży średniowiecznego GTA
Bartosz Dawidowski | 23.02.2021, 09:58

Polskiej grze Rustler, która promowana była jako "średniowieczna Grand Theft Auto" nie idzie najlepiej na Steam. Już odbija się to na wynikach wydawcy.

Co prawda mamy tu do czynienia póki co z Early Access, ale pierwsze sygnały płynące ze Steam nie są zbyt pozytywne. Games Operator informuje, że na zakup Rustlera skusiło się póki co tylko ponad 6 tysięcy osób. Gracze nie są jednak zachwyceni z jakości tej produkcji dostępnej we Wczesnym Dostępie - gra uzyskała tylko 66% pozytywnych recenzji użytkowników na Steam. W kulminacyjnym momencie w tytuł grało jednocześnie 225 graczy na Steam.

Koszt stworzenia i marketingu Rustlera nie przekroczył 1,65 mln zł - jak informuje spółka. W przeciągu 3 dni od premiery na Steam zwróciło się 20% tych kosztów. Inwestorzy szybko zareagowali na dosyć chłodne przyjęcie Rustlera. Wartość akcji spółki Games Operators SA spadła w ostatnich dniach o ok. 9 zł. Jeszcze 18 lutego akcje Games Operators SA wyceniane były na 30 zł, a dzisiaj za jedną akcję trzeba dać już 21 zł.

W naszej recenzji Rustlera zwróciliśmy uwagę na pewne aspekty gameplayu, które trzeba by poprawić (np. system szeryfów). Miejmy nadzieję, że polskie studio jeszcze znacząco wzbogaci i ulepszy ten obiecujący i całkiem pomysłowy tytuł.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gra-Rustler-zostala-sprzedana-w-ilosci-6-5-tysiaca-sztuk-Games-Operators-8061101.html https://polskigamedev.pl/rustler-sprzedaz-budzet-spadki-na-gieldzie/https://youtu.be/O8oG_uAtOpM

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper