Red Dead Redemption 2 - jeden z graczy łatwym sposobem obliczył, ile miesięcy trwa podróż Arthura Morgana

News
6477V
Red Dead Redemption 2 - jeden z graczy łatwym sposobem obliczył, ile miesięcy trwa podróż Arthura Morgana
Mateusz Wróbel | 22.02.2021, 19:12

Jeden z fanów Red Dead Redemption 2 obliczył, ile miesięcy trwa fabuła główna w najnowszym projekcie Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2, mimo dwóch lat na karku, wciąż intryguje masę graczy. Jedni odkrywają easter eggi zaimplementowane do gry, a inni zajmują się rozszyfrowaniem mniej istotnych elementów fabuły. Do tej drugiej grupy należy użytkownik posługujący się w sieci pseudonimem knowledgeseeker1899, który dzięki kilku sposobom ustalił, ile miesięcy trwa podróż Arthura Morgana. 


Uwaga na spoilery!


Historia w najnowszym projekcie Rockstar Games rozpoczyna się wiosną (w, a kontrolę nad Arthurem Morganem przejmujemy tuż po napadzie w Blackwater. Po fragmencie w górach przenosimy się do środkowej, słonecznej, a jednocześnie w wielu miejscach zabłoconej części mapy. Patrząc na warunki pogodowe (częsty deszcz i słońce) można odnieść wrażenie, że zabawa startuje w maju.

Zakładając, że pomiędzy pierwszym a drugim rozdziałem minął około miesiąc, to Arthur Morgan zaraził się - w trakcie połowy drugiego rozdziału - gruźlicą w połowie lub pod koniec czerwca. Według ustaleń, protagonista nosił w sobie chorobę od około trzech miesięcy (przeżywając w międzyczasie m.in. wykańczającą go podróż po wyspie Guarma), bowiem po takim czasie zaczęła ona w tamtym czasie (przypomnijmy, że RDR 2 rozgrywa się w 1899 roku) dawać się we znaki.

Natomiast ostatni rozdział, szósty, w którym Morgan ledwo już dyszy, trwa około miesiąc - po pierwszych objawach wystarczyło tyle czasu, aby organizm chorej na gruźlicę osoby się poddał, a przypomnijmy, że ostatnie dni bohatera gry Rockstara były bardzo ciężkie.

Z prostych obliczeń wynika, że cała historia przedstawiona w Red Dead Redemption 2 trwa sześć miesięcy - od maja do listopada 1899 roku.

Źródło: https://www.thegamer.com/redditor-unique-way-calculate-red-dead-redemption-2-story-length/

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper