PS5 tylko w normalnej cenie? Gracze usuwają aukcje handlarzy i blokują skalperów

News
5979V
PS5 tylko w normalnej cenie? Gracze usuwają aukcje handlarzy i blokują skalperów
Wojciech Gruszczyk | 22.02.2021, 17:00

Nie wszyscy gracze zamierzają przepłacać za PS5. Na pierwszym rynku rozpoczęto szeroko zakrojoną akcję, której celem jest wyeliminowanie wszystkich handlarzy wykupujących konsole i próbujących je sprzedać z dużym zyskiem.

Problemy z dostępnością PS5 zaskoczyły graczy, a sytuację wykorzystują handlarze, którzy wykupują konsole i chcą je sprzedawać w znacznie wyższych cenach. Brytyjscy politycy zapowiadają zmiany w dostępie do drogich produktów, ale to w zasadzie gracze z Indii rozpoczęli faktyczne działanie.

IGN India potwierdza, że Sony sprzedaje PS5 w Indiach za 49990 rupii (około 2551 zł, cena detaliczna), ale handlarze wykupują sprzęt i próbują go sprzedać za nawet 80000 rupii (około 4083 zł). Gracze w tym wypadku nie zamierzają przepłacać i rozpoczęli ofensywę – wszystkie posty z zawyżonymi cenami PlayStation 5 są zgłaszane i automatycznie usuwane.

Działanie przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ skalperzy rozpoczęli wyprzedawanie urządzeń w niższych cenach i proszą o kontakt potencjalnych nabywców, by przedstawić ostateczną ofertę.

Gracze zgłaszają posty na wielu stronach (Reddit, Facebook, czaty WhatsApp) i większość ogłoszeń jest natychmiastowo usuwanych. Fani w taki sposób walczą z podwyżkami i ich działania mają być kontynuowane do momentu, gdy Sony poprawi sytuację na rynku.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/02/hopeful_ps5_owners_are_fighting_back_against_scalpers_in_india

Komentarze (116)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper