Iza Łęcka Iza Łęcka 22.02.2021 12:53
Bluepoint Games x SIE Worldwide Studios
1722V

Sony może wkrótce przejąć Bluepoint Games. To „tylko kwestia czasu”

W zeszłym roku pojawiły się plotki o prawdopodobnym wykupieniu Bluepoint Games przez Sony. Demon's Souls miało być ostatnim testem przed dołączeniem studia SIE Worldwide Studios, tymczasem najnowsze doniesienia dodają oliwy do ognia – tylko kwestią czasu wydaje się ogłoszenie nowych pracowników japońskiego przedsiębiorstwa.

Bluepoint Games od lat bardzo blisko współpracuje z japońską korporacją, jednak zespół nie został jak dotąd dołączony do SIE Worldwide Studios. W zeszłym roku informowaliśmy o plotce, według której Demon's Souls miało ostatecznie potwierdzić wartość deweloperów.

Nie od dzisiaj wiadomo, że odświeżona produkcja From Software osiągnęła spory sukces, ale wciąż brakuje oficjalnego ogłoszenia wykupienia Bluepoint Games. Brak wiadomości stał się powodem, przez który społeczność forum ResetEra domagała się od administratorów zbanowania MarsipanRumpana, zarzucając mu "szerzenie nieprawdziwych informacji". W zeszłym roku użytkownik donosił o finalizacji przytoczonej transakcji.

Do sprawy odniósł się jeden z moderatorów – Transistor broni informatora i podkreśla, że ogłoszenie ze strony Sony jest tylko „kwestią czasu”:

„Po pierwsze, chcę powiedzieć, jak bardzo jestem rozczarowany tą społecznością. Ilość wrogości w wątku jest nieuzasadniona. Ta społeczność musi lepiej traktować siebie nawzajem. Co do MarsipanRumpan, nie zostanie zbanowany, więc wyluzujcie. Z wielu źródeł dochodzą głosy, że Bluepoint zostanie przejęte przez Sony, więc zapewne to się wydarzy, to tylko kwestia czasu”.

Moderator ResetEry nie zdradza szczegółów, jednak możemy założyć, że posiada dostęp do konkretnych informacji, które pozwalają mu wierzyć w słowa MarsipanRumpana. Jeśli prawdą jest, że Sony kupiło lub zamierza w najbliższym czasie przejąć studio, to tak ważna wiadomość zostanie ogłoszona podczas kolejnego State of Play.

Źródło: https://wccftech.com/sony-purchase-bluepoint-games/

Tagi: Bluepoint Games PlayStation playstation 5 PS5 SIE Worldwide Studios