Rainbow Six: Siege z wielkimi zmianami. Ubisoft rozbudowuje grę, zmienia systemy i dodaje nowe

News
1381V
Rainbow Six: Siege z wielkimi zmianami. Ubisoft rozbudowuje grę, zmienia systemy i dodaje nowe
Iza Łęcka | 22.02.2021, 09:01

Ubisoft potwierdził rozbudowane zmiany w Rainbow Six: Siege, które będą wprowadzane od szóstego roku wsparcia. Deweloperzy planują odświeżenie rozgrywki, by gracze nadal bardzo chętnie dołączali do kolejnych spotkań.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege zadebiutowało ponad pięć lat temu, jednak francuski wydawca i producent ma jeszcze sporo pomysłów na urozmaicenie starć. Podczas weekendowego wydarzenia poznaliśmy szczegóły dotyczące nowości. Na dobry początek do gry trafi argentyński atakujący Flores, a gracze doczekają się przebudowany mapy Granica – to wszystko zostanie udostępnione w ramach pierwszego sezonu zatytułowanego Crimson Heist. W następnych miesiącach do produkcji zawita operator narodu Nakoda, natomiast Fawela zostanie odświeżona (2. sezon), a w kolejnej aktualizacji sprawdzimy operatorów z Chorwacji (3. sezon). Na koniec szóstego roku wsparcia deweloperzy zapewnią żołnierza Irlandii oraz poprawią lokację Outback.

Ubisoft potwierdził również działanie mechaniki, której zadaniem jest sprawdzenie zachowań graczy. System reputacji był testowany w tle już w trakcie poprzedniego sezonu, a jego celem było promowanie pozytywnych działań fanów Siege. Podczas meczów dobre reakcje będą nagradzane, natomiast toksyczne zachowania spotkają się z karami – między innymi ograniczeniem dostępu do rankingowych spotkań. Narzędzie zostanie wdrożone w ciągu szóstego roku i będzie transparentne dla wszystkich, więc każdy będzie wiedział, za co może zostać pozytywnie nagrodzony lub ukarany.

Ubisoft zamierza także wprowadzić system do anonimowości streamerów – twórcy będą mogli ukryć swoją tożsamość w trakcie starć, tak by gracze nie wiedzieli, że rywalizują z osobą, która właśnie opracowuje materiały wideo. Pierwsza wersja systemu udostępniona będzie na serwerze testowym Crimson Heist.

W Rainbow Six: Siege pojawi się także nowa broń dodatkowa, która pozwoli niszczyć kuloodporne gadżety:

„W Rainbow Six Siege pojawi się nowa broń dodatkowa – Gonne-6. Ta jednostrzałowa broń dodatkowa może zniszczyć każdy kuloodporny gadżet i jest kolejną opcją wyposażenia dla graczy oferującą nowe możliwości taktyczne. Pierwsza wersja Gonne-6 będzie dostępna na serwerze testowym Crimson Heist dla operatorów Glaz, Dokkaebi, Lion, Finka, Gridlock, Amaru, Iana i Zero.”

Deweloperzy zamierzają zaoferować możliwość kontrolowania kamer i gadżetów po śmierci, co powinno zdynamizować fazę wsparcia w grze i pozwoli wyeliminowanym operatorom wpływać na wydarzenia. Funkcja zostanie dodana do pozycji jeszcze w szóstym roku wsparcia.

Wśród istotnych usprawnień należy wyróżnić zmianę operatorów i konfigurację operatorów w fazie przygotowania – teraz nie pojawi się tutaj żadne ograniczenie. Twórcy zamierzają także zamienić pancerze na zdrowie, by gracze lepiej zrozumieli, ile obrażeń mogą otrzymać. Obie funkcje trafią do gry jeszcze w szóstym roku wsparcia.

Co więcej, Ubisoft potwierdził, że nieustannie pracuje nad zmniejszeniem ataktów DDoS (ograniczono je już o 90%), a dodatkowo zamierza skrócić czas dobierania uczestników, poprawić stabilność serwerów, zmniejszyć ogólną wielkość Rainbow Six: Siege. W pozycji pojawią się nowe opcje personalizacji dla operatorów.

Źródło: Informacja prasowa: Ubisoft Polska

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper