Iza Łęcka Iza Łęcka 22.02.2021 07:35
Diablo 2: Resurrected
1915V

Diablo 2: Resurrected może otrzymać cross-play. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej

Podczas BlizzConline Blizzard nie potwierdził zbyt wielu szczegółów Diablo 4, bowiem w trakcie imprezy skupiono się niemal całkowicie na zbliżającym się Diablo 2: Resurrected. Twórcy zdradzają kolejne informacje dotyczące gry, a w przyszłości nie zapomną także o funkcji cross-play.

Zapowiedź Diablo 2: Resurrected jest komentowana przez wielu sympatyków marki, którzy od dawna czekali na powrót Diablo 2. Pamiętając jednak o fatalnej jakości Warcraft 3 Reforged, gracze wstrzymują się przed zbytnim entuzjazmem i otwieraniem szampanów.

Deweloperzy planują rozbudowywać grę, by fani mogli z jak największą satysfakcją uczestniczyć w kolejnych pojedynkach z demonami i oprócz cross-progresji Diablo 2: Resurrected może otrzymać cross-play. Deweloperzy nie zapewnią funkcji na start, ale przyglądają się dodatkowej formie współpracy graczy.

„Jest to coś, czemu przyglądaliśmy się w ramach cross-progresji, ale to właśnie cross-progresja była najbardziej wyraźną wskazówką, co powinniśmy zrobić. I tak, cross-play jest czymś, czemu nadal się przyglądamy. Ale nie jest to coś, co znajdzie się w produkcji w momencie premiery".

Informacje potwierdził Rod Fergusson, który wcześniej zajmował się rozwijaniem serii Gears of War, ale trafił do Blizzarda, by móc pracować nad uniwersum Diablo.

Cross-progresja w Diablo 2: Resurrected pozwoli sprawnie przenosić postacie oraz przedmioty pomiędzy platformami, ale szkoda, że od debiutu zabraknie możliwości walki na serwerach z użytkownikami z różnych systemów. Na pewno funkcja zostałaby ciepło przyjęta przez graczy, podobnie jak ostatnia wiadomość pracowników Blizzarda o wsparciu modów.

Możemy również potwierdzić, że Diablo 2: Resurrected będzie dostępne w polskiej wersji językowej, co nie jest zbyt wielką niespodzianką. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie niepokojące doniesienia dotyczące rodzimych lokalizacji, warto mieć to na uwadze.

Źródło: https://gamingbolt.com/diablo-2-resurrected-developers-will-continue-to-look-at-possibly-adding-cross-play

Tagi: blizzard Diablo Diablo 2 Diablo 2: Resurrected